26-27 жовтня 2018 року на базі Національного авіаційного університету відбулася 16-а Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики в умовах глобального конкурентного середовища», присвячена 85-річчю НАУ

29 October 2018, 11:42 am Written by 
Read 1290 times Last modified on Monday, 29 October 2018 12:53

26-27 жовтня 2018 року на базі Національного авіаційного університету відбулася 16-а Міжнародна науково-практична конференція  «Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики в умовах глобального конкурентного середовища», присвячена 85-річчю НАУ та 15-річчю кафедри логістики.

В роботі конференції взяли участь провідні фахівці галузі вітчизняних та міжнародних логістичних компаній, представники вищих навчальних закладів України, Італії, Словаччини, Польщі, Китаю, Того, а також  студенти і викладачі Національного авіаційного університету. Таке шановне товариство освітян зібралось для того, щоб обговорити нові тренди і можливості розвитку системи професійного навчання в Україні та за кордоном, актуальні проблеми наукових досліджень в сфері логістики та управління ланцюгами поставок, обмінятися думками та досвідом щодо удосконалення навчально-методичного забезпечення викладання логістичних курсів, представити результати досліджень галузевої специфіки логістичної діяльності тощо.

Учасників конференції привітали декан факультету економіки та бізнес-адміністрування  к.е.н. С.В.Петровська, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, д.е.н.  О.В.Ільєнко, заступник директора  з наукової роботи ДП «Державний автотранспортний науково-дослідний та проектний інститут» Міністерства інфраструктури України д.е.н. А.М.Новикова.

У вступному слові завідувача кафедри М.Ю.Григорак було підведено підсумки навчально-наукової діяльності кафедри логістики за 15 років. Зокрема, вона відзначила. що за цей період  підготовлено 363  магістри і спеціалісти за денною формою навчання, 227 осіб – за заочною формою, близько 150 осіб отримали другу вищу освіту за фахом “Логістика”. Викладачами та аспірантами кафедри захищено 3 докторські і 24 кандидські дисертації, видано 7 навчальних посібників з грифом МОН України,  проведено понад 50 наукових семінарів та конференцій,  опубліковано 8 монографій та  майже тисяча наукових праць викладачів, аспірантів та студентів,  підготовлено 23 студенти-призери міжнародних, Всеукраїнських та галузевих олімпіад. Сказане свідчить про значний вклад кафедри у формування професійного середовища з логістики в Україні. Григорак М.Ю. представила нову win-win стратегію розвитку кафедри на перспективу, яка пов’язана з налагодженням стратегічного партнерства в екосистемі «освіта-наука-бізнес».

Доповідь генерального директора асоціації «Український логістичний альянс» А.Р.Гатауліна стала яскравим прикладом ефективності партнерської взаємодії вищих навчальних закладів та бізнесу у різноманітних формах: інноваційного логістичного кластеру, який створено за ініціативою УЛА, Логістичної бізнес-академії, організаційно-фінансової підтримки стартапів в логістиці, проведення всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Доповідач акцентував увагу на місії асоціації - забезпечувати безпеку, стабільність та сталий розвиток українського логістичного бізнесу, а також компетентне і системне навчання українських логістів. 

Заступник директора команди підтримки реформ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України А.Білик поділилася своїм досвідом впровадження системних змін в державній службі  і більш детально розповіла про реформування Мінекономрозвитку.  Вона привернула увагу присутніх до необхідного набору професійних компетенцій сучасних державних менеджерів і, особливо, звернула увагу на здатність змінюватися, переучуватися, критично і системно мислити. 

Яскравим прикладом системного мислення стала доповідь заступника генерального директора Асоціації «Український логістичний альянс», голови технічного комітету стандартизації 183 «Логістика, експедирування та управління ланцюгами постачань» О.Ф.Чуєва про необхідність  комплексного подходу до  нормативно-правового забезпечення  транспортно-экспедиторскої  діяльності в Україні і концепції проекту закону України «Про мультимодальні перевезення». Олексій Пилипович розкритикував практику фрагментарності і нездорового лобізму при формуванні нормативно-правового забезпечення логістичної діяльності і навів чимало прикладів неузгодженості окремих положень існуючих нормативних і розпорядчих документів.

Основною гіпотезою виступу директора  компанії «В.Вілтранс» Л.І.Хвостенка було доведення необхідності партнерства бізнесу та освіти в сфері підготовки фахівців для ринку логістичних послуг, а для цього необхідно формувати нову етику ведення бізнесу, яка би стимулювала суб’єктів господарювання до безпосереднього впливу на якість і зміст підготовки фахівців в університетах. Як кінцеві бенефіціари підприємства повинні інвестувати в розвиток освіти і бути зацікавленими у підвищення рівня компетентності логістичного персоналу.

Надзвичайно цікавим і змістовним був виступ генерального директора компанії «Еколь Логістик» А.В.Голімбовського, який представив нову концепцію «Логістика 4.0» і зразу заявив аудиторії, що він сам не знає, що це таке, але попробує пояснити це явище через призму майбутнього розвитку компанії як системного логістичного оператора. Промисловість 4.0 пропонує безмежні можливості для логістичної галузі, адже вона є в кожному процесі: від первинного виробника до кінцевого споживача. Ekol кардинально змінює традиційну бізнес-модель за допомогою «Логістики 4.0», щоб запропонувати своїм клієнтам, які заслуговують на найкраще, ще більш інтегровані, взаємозалежні й інноваційні рішення. Доповідач підкреслив глибоку відданість компанії цінностям етики та сталого розвитку.

Про необхідність врахування парадигми сталого розвитку в логістичній діяльності говорив також професор кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету ім. Т.Шевченка, д.г.н. І.Г.Смирнов у своїй доповіді «Комплексна логістична стратегія міського туризму як фактор сталого розвитку». Він підкреслив необхідність мислення категоріями туристопотоків і дослідження їх впливу на продукування відходів в туристичних містах, а відтак, розкрив сутність логістичного підходу до управління відходами в міських агломераціях з метою зменшення шкідливого впливу на довкілля.

Звичайно, що на конференції, присвяченій 85-річчю НАУ, неможливо оминути актуальні  проблеми розвитку цивільної авіації та авіатранспортного ринку. У цьому контексті особливий інтерес аудиторії викликала доповідь інструктора інституту ІКАО, заступника директора інституту міжнародного співробітництва та освіти, доцента кафедри логістики Д.О.Бугайка про нові підходи до управління безпекою авіації ІКАО. Він наголосив на значимості людського фактора при настанні авіаподій і необхідності підвищення рівня технічний та технологічних знань фахівців в сфері авіа індустрії. 

Учасниками конференції було обговорено ще чимало проблем логістичної індустрії. Черговий раз було акцентовано увагу на тому, що якісна фахова підготовка логістів дозволить країні стати важливою частиною глобальної системи товарного руху, реалізувати транзитний потенціал та  забезпечити компаніям вихід на якісно новий рівень організації логістики та ланцюгів постачання.

Від імені оргкомітету конференції висловлюємо щиру вдячність доповідачам, а також усім тим, хто взяв участь в роботі конференції, надіслав тези і статті до збірнику матеріалів конференції, висловив свої думки і пропозиції в обговоренні доповідей. Бажаємо усім подальших наукових  здобутків, творчого натхнення і можливостей для їх публічного обговорення.  

«Генеральний директор асоціації «Український логістичний альянс» А.Гатаулін вручив вітальну грамоту М.Григорак з нагоди 15-річчя кафедри»

Завідувач кафедри логістики М.Григорак звітує про основні здобутки кафедри за 15 років.

Виступ Генерального директора компанії «Еколь Логістик»

Виступ Генерального директора асоціації «Український логістичний альянс» А.гатуліна

 

Виступ заступника керівника команди підтримки реформ Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України А.Білик (випускниці НАУ за спеціальністю «Логістика» 2007 р.).

Чуєв О.Ф.

Смірнов І.Гю

Виступ Д.Бугайко

 

 

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.