КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ

КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ (125)

13 грудня 2024 року к.е.н., доцент Кафедри фінансів, обліку та оподаткування_ДУ_КАІ Факультет Економіки та Бізнес-Адміністрування  Державного університету “Київський авіаційний інститут” - КАІ Tatiana Koliada взяла участь у головній галузевій події року UAFIN.TECH 2024: Future with AI, яка була організована Ukrainian Association of Fintech and Innovation Companies.
Аженда заходу ([https://uafin.tech/](https://uafin.tech/...)) включає багато сучасних і цікавих тем для обговорення, зокрема вплив штучного інтелекту на економіку і бізнес, розвиток інновацій в Україні та світі, впив фінансових технологій на малий та середній бізнес, нові фінанси у світі.
Голова Правління Національного банку України Андрій Пишний презентував нову пам’ятну монету «Цифрова держава», що присвячена досягненням України у сфері цифрових технологій та інновацій. Ця монета символізує цифрові трансформації, що відбуваються в Україні, та демонструє незламність на шляху до нових технологій, руйнуванні бар'єрів між людьми та сервісами як державними, так і фінансовими.
На панельних дискусіях були обговорені питання:
– як штучний інтелект і нові технології впливатимуть на регулювання, я також те, як майбутні регуляторні рамки зможуть підтримати та масштабувати можливості цифрової економіки;
– як банки можуть адаптуватися до швидких змін через впровадження автоматизації, аналітики Big Data та штучний інтелект для забезпечення кращого обслуговування клієнтів в діджитал світі;
– як цифрові інструменти та штучний інтелект трансформують культуру, допомагаючи її адаптувати до вимог сучасності, забезпечуючи новий рівень доступу для глобальної аудиторії та залучати міжнародну підтримку;
– як зміни у фінансових послугах, зокрема завдяки ШІ, можуть забезпечити рівні можливості для доступу до капіталу і сприяти посиленню економічної стійкості бізнесу в Україні;
– які ключові тренди, визначатимуть технологічний ландшафт майбутнього та їх вплив на різні індустрії та підходи до їх інтеграції у сучасний світ.
Щиро дякуємо Голові правління УАФІК Rostyslav Dyuk та проректору з навчально-методичної роботи Київського інституту бізнесу та технологій - КІБіТ Марина Рябокінь за запрошення, можливість почути багато нових ідей та обмінятися думками!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Переглянути статистику
Охоплення допису: 576
 
 
Усі реакції:
83Лариса Турова, Інна Афанас'єва та ще 81
 
Викладачі кафедри фінансів. обліку та оподаткування факульету Економіки та Бізнес-адміністрування ДУ "КАІ", зокрема в.о. завідувача кафедри, д.е.н., професор Юлія КОВАЛЕНКО, к.е.н., доцент Тетяна КОЛЯДА і к.е.н., доцент Тетяна ГАВРИЛКО, успішно пройшли підвищення кваліфікації на базі Центру розвитку кадрового потенціалу СумДУ за програмою «Проєкти Еразмус+ у сфері освіти: від формування заявки до успішного звітування».
Програма включала такі модулі:
1. Програма Еразмус+: історія виникнення, основні пріоритети та можливості для учасників з України.
2. Мобільність науково-педагогічних працівників та студентів.
3. Проєкти Жана Моне:
– види та напрямки;
– написання проєктної заявки;
– реалізація проєкту та звітування.
Дякуємо організаторам за прекрасно побудований курс, ефективно проведений час та нові навички!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Викладачі та здобувачі вищої освіти освітніх програм Кафедра фінансів, обліку та оподаткування  факультету економіки та бізнес-адміністрування  Державного університету  “Київський авіаційний інститут” - КАІ долучились до ініційованої завідувачем кафедри проф. Yuliia Kovalenko міжнародної гостьової лекції від Tatyana Odintsova, Research Manager та Associate Professor в IDEA College, Malta.

Темою лекцію стали «КОРПОРАТИВНА ЗВІТНІСТЬ ТА ІНШІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПРАКТИКИ В УПРАВЛІННІ СТАЛИМ РОЗВИТКОМ», що базується на ESG (екологія (Environmental), соціальний розвиток (Social) та корпоративне управління (Governance).

Впроваджуючи ESG, компанії мають зменшити негативний вплив на довкілля, покращити механізм управління та забезпечити прозоріші умови для інвесторів. На практиці недотримання ESG-стратегії в ЄС загрожує бізнесу зокрема відмовою у кредитуванні. В Європейському Союзі вже регулюють ESG-стратегію компаній. Україна, як потенційний член Євросоюзу, має також впроваджувати нові принципи.

Дякуємо пані Тетяні за надзвичайно цікаву лекцію, можливість дізнатись про міжнародні аспекти ESG!

Вітаємо з успішним захистом  кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня та колектив кафедри фінансів, обліку та оподаткування Факультету економіки та бізнес-технологій ДУ «КАІ»!

12 та 13 грудня 2024 року на платформі ZOOM відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня групи М-021-23-2 ФК зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

На захисті працювала Екзаменаційна комісія у складі:

Голова ЕК – Лемішко Олена Олександрівна, д.е.н., доцент, професор  кафедри  фінансів Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Заступник голови комісії:

Косова Тетяна Дмитрівна, д.е.н., професор, професор кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДУ «КАІ».

Члени комісії:

Смерічевський Сергій Францович, д.е.н., професор, професор кафедри маркетингу ДУ «КАІ»;

Горбачова Оксана Миколаївна, к.е.н., доцент  доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДУ «КАІ»;

Сібрук Віктор Леонідович, к.е.н., доцент, доцент кафедри маркетингу ДУ «КАІ»;

Хороших Вікторія Володимирівна, к.держ.упр., доцент, доцент кафедри маркетингу ДУ «КАІ»;

Жамойда Олексій Анатолійович, д.е.н., професор, професор кафедри маркетингу ДУ «КАІ»;

Секретар комісії – Верета Ольга Петрівна, провідний фахівець кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДУ «КАІ».

Екзаменаційна комісія відзначила високий рівень підготовки кваліфікаційних робіт та презентації отриманих результатів.

Бажаємо нашим магістрам подальших успіхів і кар’єрних звершень! 

Вітаємо з успішним захистом  кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня групи М-071-23-1 ОА та колектив кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДУ «КАІ»

11 грудня 2024 року на платформі ZOOM відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня групи М-071-23-1 ОА зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

На захисті працювала Екзаменаційна комісія у складі:

Голова ЕК – Ничепорук Наталія Віталіївна, к.е.н., доцент кафедри  обліку, аудиту та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту.

Члени комісії:

Владика Юлія Павлівна, к.е.н., доцент – доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДУ «КАІ».

Бондаренко Ольга Михайлівна, к.е.н., доцент – доцент кафедри обліку та аудиту, економічного факультету Київського  національного  університету ім. Тараса Шевченка.

Тельнова Ганна Володимирівна, д.е.н., доцент – професор кафедри професор кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ДУ «КАІ».

Секретар комісії – Верета Ольга Петрівна, провідний фахівець кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДУ «КАІ».

Екзаменаційна комісія відзначила високий рівень підготовки наукових досліджень та презентації отриманих результатів.

Бажаємо нашим магістрам Перемоги, успіхів, кар’єрних звершень та реалізації всіх мрій! 

ХV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Фінанси, облік та оподаткування: теорія і практика».

 

ХV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Фінанси, облік та оподаткування: теорія і практика», відбулась згідно графіку 28 листопада 2024 року. Серед організаторів: кафедра «Фінансів, обліку та оподаткування»; факультет «Економіки та бізнес-адміністрування». Співорганізатори заходу: «Technical University Gabrovo»(Bulgaria), «Gdańsk University of Technology» (Poland), «The London Academy of Science and Business» (London), «University of applied Sciences» (Germany), та ін. Захід також викликав інтерес серед української наукової спільноти, зібравши учасників із провідних закладів вищої освіти. Активну участь у конференції взяли здобувачі вищої освіти першого, другого та третього рівнів, які долучилися до обговорення проблем, розглянутих у рамках актуальних і різноманітних секцій заходу.

В результаті роботи конференції учасниками були представлені актуальні напрями досліджень щодо: обліку, аудиту та оподаткування, фінансів, банківської справа та страхування, економіки, маркетингу, менеджменту, та ін. Матеріали конференції запропоновано затвердити на раді ФЕБА, збірник конференції додати в інформаційну базу наукових робіт кафедри фінансів, обліку та оподаткування, КАІ.

5 грудня 2024 року в.о. завідувача кафедри фінансів, обліку та оподаткування Факультет економіки бізнес-адміністрування Державний університет «Київський авіаційний інститут» Юлія КОВАЛЕНКО взяла участь у ХV Міжнародній науково-практичній конференції «ГРУДНЕВІ ЧИТАННЯ 2024»:«Фінансовий бізнес: стійкість, інклюзивність і соціальна відповідальність» до 190-річчя університету, 80-річчя економічного факультету і 15-річчя кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Цей день став справжнім святом науки та професійного обміну ідей. Науковці, експерти фінансової сфери, представники бізнесу та регуляторів зібралися разом, щоб обговорити ключові тенденції ринку фінансових послуг, а також викликів, з якими стикаються його учасники.
Цьогорічна тема — «Фінансовий бізнес: стійкість, інклюзивність і соціальна відповідальність» — особливо актуальна, адже фокусується на адаптації фінансового сектора до нових реалій.
Спікери конференції поділилися своїм унікальним досвідом, представили новітні напрацювання та надихнули учасників на подальші дослідження й проєкти. Серед них:
 Наталія Приказюк, завідувачка кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту КНУ імені Тараса Шевченка;
 Віктор Берлін, президент ЛСОУ, генеральний директор ТДВ «СК Гардіан»;
 Ірина Серветник, начальник управління зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями ФГВФО;
 Олена Тригуб, керівник проєктів та програм Департаменту стратегії та розвитку НБУ;
 Ярослав Шляхов, член НКЦПФР;
 Оксана Губіна, CEO AML.point AI FinTech;
 Юрій Ільчук, керівник з розвитку проєктів Партнерської мережі TAS Life.
Модератором конференції виступила Наталія Приказюк (Наталія Приказюк), яка забезпечила високий рівень наукової дискусії, координуючи виступи учасників і сприяючи конструктивному обміну ідеями.
Щиро дякуємо організаторам за запрошення і можливість обмінятись думками!

Засідання науково-дослідного гуртка здобувачів вищої освіти «Актуальні проблеми фінансів і кредиту»

 

20.11.2024 на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування відбулося засідання науково-дослідного гуртка, членами якого є здобувачі вищої освіти трьох рівнів за спеціальностями 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також 071 «Облік і оподаткування». У засіданні гуртка брали участь керівники і провідні викладачі кафедри. На порядку денному стояло питання обговорення проміжних результатів науково-педагогічної практики аспірантів 2-ого року навчання, доповіді яких викликали жвавий інтерес серед представників «молодшого покоління». На всі запитання аспіранти надали переконливі відповіді. Їх керівники відзначили взаємозв’язок напряму методичних розробок за навчальними  дисциплінами з темами дисертаційних робіт на здобуття науково-освітнього ступеня доктора філософії. Завідувач кафедри, д.е.н., професор Косова Тетяна  подякувала керівникам, що вони спрямували науковий пошук аспірантів у русло вибіркових дисциплін, які будуть вперше викладатися у парному семестрі 2024-2025 року.

Бажаємо нашим здобувачам та їх керівникам творчого натхнення!

Усім НАМ Світла! Миру! Перемоги!

СЛАВА нашим ЗАХИСНИКАМ і ЗАХИСНИЦЯМ!

 

V Міжнародна науково-практична конференція

«Розвиток економіки та бізнес-адміністрування: наукові течії та рішення»

Секція 5. Фінанси, облік та оподаткування

 

У рамках Всесвітнього дня науки Факультет економіки та бізнес – адміністрування, кафедра фінансів, обліку та оподаткування розпочала ряд наукових заходів, запланованих на листопад. 11.11.2024 пройшла V Міжнародна науково- практична конференція «Розвиток економіки та бізнес-адміністрування: наукові течії та рішення». Пленарне засідання було відкрито видатними зарубіжними та українськими вченими. Було залучено значну кількість практиків, науково – педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти. Засідання п’ятої секції розпочалось згідно запланованого графіку. Учасників та гостей заходу привітала Ремига Юлія Сергіївна, заступник декана ФЕБА з наукової роботи, яка побажала плідної праці, наукових здобутків, а також підкреслила важливість роботи фінансової системи України на шляху до перемоги. Із настановами та побажаннями плідної праці виступила завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування, доктор економічних наук, професор Косова Тетяна Дмитрівна.

Роботу секції було відкрито доповідями здобувачів вищої освіти третього освітньо – наукового рівня доктор філософії, які звітували в тому числі про свої здобутки в рамках проходження календарного графіку науково – педагогічної практики. Активні дискусії точились навколо актуальних питань фінансування військово – промислового комплексу України, впливу монетарної політики НБУ на макроекономічні показники в період структурних шоків. Здобувачі вищої освіти ОКР бакалавр і магістр приємно здивували різноманітними та актуальними темами, що висвітлили: особливості роботи страхового ринку в період дії воєнного стану, інновації, як визначальний чинник економічного розвитку, питання роботи української цивільної авіації в роки війни, завдання прямого оподаткування та його вплив на фінансову діяльність підприємств в умовах дії воєнного стану, тощо. Позитивно відзначаємо, що значна кількість доповідей та запитань була англійською, це підкреслює не лише фаховість здобувачів у сфері фінансів, обліку та оподаткування а також наявність компетенцій з іноземної мови.

За результатами засідання секції 5 «Фінанси, облік та оподаткування» матеріали конференції були визнані актуальними, такими, що містять елементи наукової новизни та рекомендовані для оприлюднення у збірнику матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток економіки та бізнес-адміністрування: наукові течії та рішення».

Кураторська година, присвячена Дню Захисників і Захисниць України та Козацтва

 

З нагоди свята та за підтримки адміністрації ФЕБА кафедра фінансів, обліку та оподаткування провела ряд заходів, що розпочалися в аудиторії другого корпусу та закінчились в музеї під відкритим небом «Мамаєва слобода».

Виховну годину розпочала Шуляр Наталія Миколаївна - заступник декана з інформатизації та виховної роботи, яка привітала всіх присутніх зі святом, побажала сил та наснаги всім, хто стоїть на захисті незалежності України. Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальностей 071 «Облік та оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» започаткували традицію зустрічати цей день у національному одязі. Викладачі кафедри фінансів, обліку та оподаткування радо підтримали цю ініціативу та запропонували ряд конкурсів та вікторин, що мали за мету згадати українські традиції, отримати нові знання з історії та культури нашого народу, відкрити ряд зборів на потребу ЗСУ.

День Захисників і Захисниць України — це не лише свято тих, хто сьогодні стоїть на захисті держави у військових лавах, але й усіх, хто в різні часи боронив українську землю. Ми віддаємо шану солдатам, офіцерам, добровольцям, медичним працівникам, волонтерам та всім, хто робить свій внесок у безпеку країни. В цей день ми дякуємо всім, хто захищав та захищає нашу Україну! Згадуємо всіх героїв, які віддали своє життя за рідну Землю! Будемо виборювати Перемогу!