Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування ФЕБА

4 April 2024, 6:09 pm Written by 
Read 156 times

04.04.2024 р. в режимі онлайн для здобувачів вищої освіти кафедри фінансів, обліку та оподаткування був проведений захід, приурочений до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН та відзначається щороку 4 квітня, починаючи з 2006 року.

Захід був підготовлений здобувачами вищої освіти групи ОА-215Б Анастасією ВІННІЧУК, Владиславою ПІГОЛЕНКО, Кариною ЧУПРИНСЬКОЮ (менеджер групи - к.е.н., доцент Ольга Бондаренко) і відвіданий заступником декана ФЕБА - к.е.н., доцентом Юлією ФІСУН. Його актуальність визначається тим, що через активні бойові дії у різних частинах України зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна.

Попри численні кампанії з інформування про мінну небезпеку та попереджувальні повідомлення, на жаль, знову і знову надходять звістки про нові жертви. Тому метою зустрічі було підвищення обізнаності про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети, а також заходи, які сприяють захисту життя та здоров’я населення, особливо в регіонах, де може існувати ризик вибухів та знаходження вибухонебезпечних предметів, мін тощо.

Здобувачів ознайомили з класифікацією та різновидами боєприпасів і вибухонебезпечних предметів, алгоритмом дій та поводження у разі виявлення снарядів, мін, саморобних вибухонебезпечних предметів і залишків бойових ракет, правилами безпеки. Було зазначено, що у той час, як увесь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, ворог збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та навіть випробовує протипіхотні міни нового зразка.

Починаючи з 2015 року Україна постійно фігурувала серед найбільш забруднених вибухонебезпечними залишками війни країн світу. Вірогідно, що тепер наша країна обійме сумну першість у світі за площею замінованої території.

На зустрічі було зазначено, що протягом останніх років Україною було прийнято національний закон про протимінну діяльність, галузеві стандарти та започатковано національний орган з протимінної діяльності. Політика безпеки життєдіяльності є одним із головних напрямів державної політики, яка підтримується НАУ, ФЕБА, кафедрою фінансів, обліку та оподаткування.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.