Науково-практичний семінар «Сталий розвиток підприємницьких структур»

25 April 2024, 1:43 pm Written by 
Read 195 times Last modified on Sunday, 28 April 2024 13:56

25 квітня  на кафедрі економіки та бізнес-технологій було проведено науково-практичний семінар «Сталий розвиток підприємницьких структур».

У рамках дискусії виступила здобувачка освіти ОП «Підприємництво та бізнес-технології» ОС «бакалавр» групи 317 ФЕБА Ольга Іваненко, яка висвітлила передумови виникнення концепції сталого розвитку та екологічних проблем суспільства.

Із доповіддю про використання філософії сталого розвитку підприємницькими структурами виступила здобувачка освіти ОП «Підприємництво та бізнес-технології» ОС «Магістр» групи 117м ФЕБА Софія Ляхор, яка звернула увагу на сучасні проблеми реалізації даної концепції за умов повномасштабного вторгнення російських збройних сил в Україну.

Адже бізнес-середовище підприємства постійно змінюється, а отже, відкриває нові можливості і разом із тим створює певні обмеження та формує загрози. Успішне функціонування підприємства є можливим лише за умови його постійної адаптації до зовнішніх умов та вимог.

Доцент Вероніка Командровська підкреслила питання відповідальності уряду, споживачів та бізнесу в досягненні глобальних цілей сталого розвитку. Сталий розвиток підприємницьких структур є не тільки новою науково-практичною концепцією, а ще й абсолютно необхідною умовою для забезпечення безперебійної еволюції національної та соціально-економічної системи, а також світової системи загалом. Як стверджують науковці, незаперечним є те, що соціальні та екологічні аспекти повністю інтегровані в концепцію сталого розвитку структур та систем макроекономічного й мікроекономічного рівнів.

Підсумки дискусії підвела завідувачка кафедри Оксана Чумак, яка акцентувала увагу присутніх на актуальних проблемах сьогодення у сфері екології, клімату та вирішенні проблем соціального характеру, питаннях залученості МСБ. Малий і середній бізнес може зробити істотний внесок у вирішення питань сталого розвитку соціально-економічних систем різного рівня. Він створює нові робочі місця, найшвидше впроваджує інновації, забезпечує формування здорового конкурентного середовища, поповнює місцевий та державний бюджети, сприяє розвитку місцевих громад, забезпечує зниження рівня безробіття та підвищення доходів населення.

На даному заході було окреслено перспективи та напрямки подальших досліджень щодо сталого розвитку підприємницьких структур й формування фахових компетентностей у здобувачів освіти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля». Реалізація поставлених цілей шляхом залучення всіх заінтересованих сторін на всіх рівнях суспільства дасть можливість насамперед вирішити найболючіші проблеми нашого сьогодення: створити нові робочі місця, поліпшити якість професійної освіти, підвищити рівень оплати праці та зменшити відтік робочої сили за кордон, упровадити нові екологічно чисті технології та перейти на виробництво продукції, що відповідає вимогам часу.

 

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.