Кафедра бізнес-аналітики та цифрової економіки активно співпрацює з багатьма іноземними закладами освіти та міжнародними організаціями. Національним авіаційним університетом укладено договори про науково-технічне співробітництво, забезпечення якості освіти, підвищення ефективності навчальної та науково-дослідної роботи що сприяє обміну інформацією про освітні програми, дослідницьку діяльність та сфери потенційного взаємної наукової співпраці з Балтійською міжнародною академією (Латвія), Батумський державний університет ім. Ш. Руставелі (Грузія), Університет Мілтона Фрідмана (Угорщина), Національний університет економ досліджень (м. Батумі, Грузія), Луцький національний технічний університет, Грузинський авіаційний університет (м. Тбілісі) тощо. Це дозволяє налагодити механізм організаційного забезпечення та критеріїв визнання результатів освітніх програм, академічної мобільності здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників.
Викладачі кафедри приймають активну участь у міжнародних наукових та соціально-політичних проектах. Так, проф. кафедри Сімахова А.О. є членом Європейської ради докторантів і молодших дослідників. У 2023-2024 н.р. вона була співкоординатором робочої групи Євродок «Зайнятість та добробут». На 2024-2025 н.р. Анастасію обрано координатором робочої групи «Кар’єра дослідників та умови праці» (https://www.eurodoc.net/wg/research-careers-and-working-conditions-wg).
Професор кафедри Олешко Т.І. отримала грант від Австралійської академії наук (Українсько-австралійський дослідницький фонд) на проведення досліджень за темою «Моделювання відносин співробітництва на основі теорії неатомічних ігор».
В рамках Українсько-Австралійського дослідницького фонду з 16 жовтня по 27 листопада 2023 року відбувся візит Тамари Іванівни до RMIT University (м. Мельбурн, Австралія). Впродовж відрядження відбулася співпраця з академічним персоналом Мельбурнського королівського технологічного інституту, відвідування лабораторій, аеродрому льотної школи, бібліотек, лекцій, участь у науковій конференції «Майбутні технології», тематична зустріч з деканом школи інженерії. Наразі відбувається впровадження результатів стажування в навчальний та науковий процес НАУ.
Викладачі та здобувачі освіти є активними учасниками та організаторами міжнародних науково-практичних конференцій як в Україні, так і за її межами. 5-6 березня 2024 р. кафедрою була організована Міжнародна науково-практичну конференцію «Бізнес-аналітика: моделі, інструменти та технології», на пленарному засіданні якої виступили зарубіжні партнери кафедри: Доктор хаб., професор Валері Окуліч-Козарин (Національний Луїський університет, Польща), доктор економічних наук, професор Мурман Кварацхелія (Тбіліський державний університет імені Ване Джавахішвілі, Грузія), Доктор соціологічних наук, професор Володимир Меньшиков, доктор економічних наук, старший науковий співробітник Вікторія Шипілова (Даугавпілський університет, Латвія). Студенти взяли активну участь у конференції та обговоренні.
Переважна більшість професорсько-викладацького складу кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки вільно володіє англійською мовою, що відповідає загальноприйнятому європейському стандарту (незалежний користувач з поглибленим рівнем знань) і дозволяє викладати авторські курси англійською мовою як слухачам англомовних проєктів факультету економіки та бізнес-адміністрування так і окремі дисципліни ОП «Міжнародна економіка». На кафедрі здійснюється навчання англійською мовою за спеціальністю «Економіка» ОПП «Міжнародна економіка» освітнього ступеня бакалавр. Викладачі кафедри є сертифікованими спеціалістами, що мають право викладання англійською мовою після закінчення курсів підвищення кваліфікації з англійської мови на базі Національного авіаційного університету.
Науково-педагогічний персонал кафедри постійно підвищує свою кваліфікацію, проходячи стажування у вищих навчальних закладах Європейського союзу, так у 2021 році доцент Жаворонков В.О. прийняв участь у тренінгу «Інноваційна економіка», який проводила Науково-технічна спілка машинобудівників Болгарії (м. Софія, Болгарія). У 2022 році доцент Попик Н.В. прослухала онлайн-курс «Академічні інновації та методологія онлайн навчання: психологічні, технологічні та етичні аспекти» (European Social and Technical University, м. Варшава, Польща).
У 2023 році д.е.н., доцент Тельнова Г.В. пройшла дистанційне стажування стажування на тему: «Управління науковими та освітніми проєктами: міжнародний досвід» Georgian Aviation University (м. Тбілісі, Сакартвело) - Ca'Foscari University Of Venice (м. Венеція, Італія). Доценти Белінська Г.В. та Кузьмінова О.В. успішно завершили стажування у Uniwersytet Jagielloński (м. Краків, Польща) на тему «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід». Професор Касьянова Н.В. прийняла участь у вебінарі «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського союзу та Україні», який відбувся на базі Інституту Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Республіка Польща). Професор Сімахова А.О. отримала сертифікат німецько-української мережі цифрових інновацій (Digite.Net 2) за участь у міжнародному стажуванні «Цифрове майбутнє: змішане навчання».
Впродовж 6-10 травня 2024 р. доц. кафедри Марина А.С. взяла участь в програмі академічної мобільності Erasmys+ (викладання) у University of Applied Sciences «Lavoslav Ružička» in Vukovar (Хорватія). Викладачі знайомились з можливостями сучасного Smart-University, провели низку лекцій для студентів університету на актуальні теми, відвідали семінар про можливості цифрових технологій в освіті професора Jaakko Kujala з University of Oulu (Фінляндія), представили Україну та Національний авіаційний університет на International Day серед інших учасників програми, викладачів та студентів.В рамках академічної мобільності доц. Марина А.С. провела лекції з дисципліни «Міжнародні біржові ринки». В результаті відрядження відбувається впровадження отриманого зарубіжного досвіду в освітню діяльність кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки НАУ.
Анастасія Сімахова взяла участь у програмі академічної мобільності Еразмус+ у Коледжі прикладних наук «Lavoslav Ružička» (м. Вуковар, Хорватія) з 20 до 24 березня 2023 року. У наукових заходах брали участь науковці різних профілів з Хорватії, України, Грузії, Боснії та Герцеговини, Німеччини. У межах програми міжнародного обміну досвідом Анастасія Сімахова провела курс лекції для хорватських студентів.
Кафедра активно запрошує професорів іноземних закладів вищої освіти з гостьовими лекціями. Серед наших постійних гостей Олена Сайтс – Віце-президентка Міжнародної культурно-освітньої асоціації, Віце-президентка Україно-Американської асоціації працівників вищої школи (США); Гарі Літ - професор, директор «GL Academy and Consultancy» (Сінгапур); Юріс Балтгайліс - доктор економічних наук, доцент Балтійської міжнародної академії (Латвія).
8 квітня 2022 р. відбулася лекція професора Гарі Літ (Сінгапур) для здобувачів освіти ОПП «Міжнародна економока» на тему: «Від третього до першого світу: критичні уроки трансформаційної політики Сінгапуру». Було розглянуто основні фактори та етапи трансформації економіки Сінгапуру, місце країни у глобальній економіці, а також зазначено можливості використання позитивного досвіду цієї країни для відновлення економіки України після нашої перемоги.
В рамках партнерських відносин Національного авіаційного університету та програми «Партнерства українських та університетів з країн-членів Програми Erasmus+» 20 квітня 2022 року відбулась інтерактивна лекція професора Walery Okulicz-Kozaryn. Doktor habilitowany. Profesor nadzwyczajny w Katedrze Samorządu i Zarządzania Louis University (Польща). Тема лекції: «Comparison of world systems of economy and management». Студенти та викладачі взяли активну участь у дискусії.
Здобувачі вищої освіти кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки приймають активну участь у програмі академічної мобільності Erasmus+. Так у 2021-2022 навчальному році на факультеті електронної інженерії в Еллінському Середземноморському університеті – HMU (Крит, Греція) проходила навчання Волощук Дарії (ОПП «Економічна кібернетика» ОС «Магістр»). У 2020 році Дарія також брала участь у програмі академічної мобільності Erasmus+, навчаючись в університеті Іспанії. У 2022-2023 навчальному році Ганна Грабовська (ОПП «Міжнародна економіка» ОС «Бакалавр») проходила навчання у University of Zurich (м. Цюріх, Швейцарія) на факультеті бізнесу, економіки та інформатики. Участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ це безцінний досвід, розширення кола спілкування, адже за період обміну зустрічаєш та знайомишся із студентами з усього світу, можливість пізнати культуру країни, а також покращити іноземну мову, і даже розпочати вивчення ще однієї.
З вересня 2023 року на кафедрі запрацював відкритий інформаційний простір «English SpeakingClub» (керівник – професор Сімахова А.О.; співкерівники –доцент Белінська Г.В., асистент Волощук Д.В.). Саме знання іноземних мов забезпечує активну участь студентів у всеукраїнських і зарубіжних конференціях, публікаціях у фахових виданнях, проведенні англомовних професійних дискурсів та подальшого працевлаштування випускників кафедри.
Викладачі кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки та здобувачі вищої освіти мають всі можливість представити свою країну, Національний авіаційний університет, покращувати навички викладання, ділитися власним досвідом і вміннями, вивчати досвід колег з інших країн Європи.