Відкриті лекції

1 листопада 2022 року відбулася відкрита лекція з дисципліни "Цифровізація бізнесу" на тему: "Штучний інтелект в сучасних системах управління". Пропонуємо ознайомитися з презентацією, де висвітлено: шо таке штучний інтелект, його види, основні тренди розвитку штучного інтелекту на наступні 20 років, складові машинного навчання тощо.
Штучний інтелект - це великий стрибок людства у невідоме майбутнє. Штучний інтелект (Аrtificial intelligence, AI) -  це здатність механічної системи отримувати, обробляти та застосовувати отримані знання та вміння. ХХІ століття називають ерою інновацій, у якій однією з найбільш обговорюваних став штучний інтелект. Технології штучного інтелекту зустрічаються у повсякденному та професійному житті, а також використовуються у різноманітних галузях: у бізнесі, медицині, промисловості, сільському господарстві, обороні, освіті тощо.
Сьогодні смартфони впізнають обличчя своїх власників, автопілот керує автомобілями, віртуальні помічники дають відповіді на наші питання, вуличні камери розпізнають злочинців, хірургічні операції проводяться за допомогою роботів - і це далеко не вичерпний перелік випадків, коли сучасні інновації полегшують життя людей. Проаналізовано вислови експертів та аспекти, в яких штучний інтелект зможе допомогти людству, а в яких вбачається загроза.

11 жовтня 2022 року відбулася відкрита лекція доцента кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки Попик Наталії Володимирівни з дисципліни "Оптимізаційні методи та моделі". На лекції студенти розглянули метод потенціалів, та навчилися знаходити оптимальний розв'язок транспортної задачі.