Випускники кафедри економіки повітряного трансопрту

 

Катерина Бондар,

компанія «British American Tobacco»,

менеджер з трансфертного ціноутворення та оподаткування

 

Олександр Дегтяр, помічник-консультант народного депутата 8 скликання; член Наглядової ради Міжнародного корпоративного інвестиційного фонду «АРІВО ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ», Член національної збірної України з веслування, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий чемпіон світу та Європи

 

 

Наталія Миленко, Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, головний спеціаліст відділу планово-фінансової діяльності Управління фінансового та матеріально-технічного забезпечення

 

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ

 

Початком створення кафедри необхідно вважати 1958 рік, коли в складі кафедри технічної експлуатації літальних апаратів (керівник-доцент Сухарников) утворилась група під керівництвом доцента Олександра Григоровича Матвієнко, єдиного на той час в інституті кандидата економічних наук, ветерана повітряного флоту. Ця група здійснювала викладання всіх дисциплін організаційно-економічного циклу по експлуатації авіаційних підприємств. В цю групу входили: Н.Є. Нерсесова , А.І. Замедянська А.І, В.А Кулик та деякі спеціалісти-практики з підприємств Аерофлоту. В цей же період на кафедрі почали працювати Г.Б.Матвеєнко та А.М.Андрійчук.

Економічна група, про яку мова йшла вище, була передана на кафедру марксизму-ленінізму і працювала під керівництвом професора Корнієнко. В 1963 році кафедра марксизму-ленінізму була розділена на дві – марксизму-ленінізму та політичної економії і економіки цивільної авіації.

З 15 жовтня 1965 р. кафедра політичної економії і економіки цивільної авіації була поділена на кафедру політичної економії і кафедру економіки, організації і планування підприємств цивільної авіації.

Надалі, разом зі становленням інженерно-економічного факультету на базі кафедри економіки цивільної авіації утворилась кафедра матеріально-технічного постачання в цивільній авіації.

Кафедра економіки з самого початку свого існування вела економічні курси на всіх технічних факультетах, а з 1972 року після утворення економічного факультету (надалі факультет економіки і управління) і на цьому факультеті.

Основним напрямком наукової діяльності було удосконалення планування в цивільній авіації розробка методичних положень по калькулюванню собівартості продукції на авіаційному транспорті, розробка узагальнюючого показника економічної ефективності виробництва.

В 2001 р. кафедра економіки цивільної авіації стає кафедрою економіки, а з 1 лютого 2018 р. кафедру економіки реорганізовано шляхом поділу та створення на її базі кафедри економіки повітряного транспорту та кафедри економіки та бізнес-технологій.

 

Основні етапи життя кафедри:

створення економічної групи - 1958 рік;

початок створення кафедри економіки - 1963 рік;

створення кафедри політичної економії та економіки цивільної авіації на базі кафедри марксизму-ленінізму - 1965 рік;

організація кафедри економіки цивільної авіації - 1972 рік;

в 2001 р. кафедра економіки цивільної авіації стає кафедрою економіки;

в 2018 р. кафедру економіки реорганізовано шляхом поділу та створення на її базі кафедри економіки повітряного транспорту та кафедри економіки та бізнес-технологій.

 

Завідуючі кафедрою економіки:

1965-1971 рр. - Обозний Олександр Григорович

1971-1983 рр. - Діброва Георгій Савович

1983-1988 рр. - Коба В'ячеслав Григорович

1988-2000 рр. - Кулаєв Юрій Федорович

2000-2011 рр. - Щелкунов Володимир Ігорович

2011-2015 рр. - Сич Євген Миколайович

2015-2018 рр. - Сунцова Олеся Олександрівна

 

З 1 лютого 2018 р. - завідувач кафедри економіки повітряного транспорту Ареф’єва Олена Володимирівна