Організація та розвиток міжнародного співробітництва є одним із пріоритетних напрямків стратегічного розвитку Факультету економіки та бізнес-адміністрування НАУ. Цей процес спрямований на активну інтернаціоналізацію освітнього процесу та інтеграцію факультету й університету в європейський простір вищої освіти.
Стратегія розвитку ФЕБА НАУ включає підвищення рівня міжнародної співпраці як в освітній, так і в науково-дослідницькій діяльності. Ми прагнемо глибше інтегрувати наш університет у Європейську систему вищої освіти та забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних конкурувати на глобальному та внутрішньому ринках праці.
Міжнародна діяльність факультету охоплює такі ключові напрямки:
- зростання рівня інтернаціоналізації освітніх і наукових процесів;
- інтеграція діяльності університету в Європейський простір вищої освіти в рамках загальної стратегії розвитку вищої освіти в Україні;
- підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу через участь у міжнародних проєктах і програмах.
Протягом своєї діяльності факультет встановив партнерські відносини з більш ніж 70 освітніми установами, державними й приватними організаціями по всьому світу. Серед ключових партнерів університету: ВШТІП Академія прикладних наук (Польща), Балтійська міжнародна академія (Латвія), Університет національної та світової економіки (м. Софія, Болгарія), Тракійський університет (м. Стара Загора, Болгарія), «A R T I F E X» Університет (м. Бухаресті, Румунія), Сілезький технологічний університет (Польща), Батумський державний університет імені Шота Руставелі (Грузія), Батумський учбовий університет навігації (Грузія), Університет Мілтона Фридмана (Угорщина), Адамаський університет (м. Колката, Індія) та ін.
Міжнародна мобільність залишається ключовим інструментом інтернаціоналізації вищої освіти, сприяючи ефективному розвитку освітньої та наукової діяльності. Це є важливим і невід'ємним елементом роботи сучасного університету. Щосеместру студенти та викладачі ФЕБА НАУ беруть активну участь у програмах академічної мобільності з університетами-партнерами в Європі. Серед них: Університет прикладних наук «Lavoslav Ružička» (м. Вуковар, Хорватія), Бізнес університет міста Катовіце (м. Катовіце, Польща), Економічний університет в Братиславі (м. Кошице, Словаччина), Школа аерокосмічної інженерії та авіації Мельбурнського Королівського Інституту Технологій (м. Мельбурн, Австралія), Пардубіцький університет (Чехія) та інші.
Міжнародна академічна мобільність – це навчання в закордонному університеті – партнері НАУ в означений період на певних умовах.
- кредитна мобільність − здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та/або відповідних компетентностей, або результатів навчання (ці кредити та результати навчання визнаються нашим університетом та перезараховуються відповідно до Положення про академічну мобільність);
- ступенева мобільність − навчання за кордоном з метою здобуття ступеня вищої освіти, що підтверджується документом (Дипломом). Зазвичай це Магістерські програми.
Можуть брати участь:
- студенти всіх рівнів навчання (найкращий період – 4 або 5 семестр для бакалаврів, та 2-3 семестр для магістрів);
- аспіранти;
- викладачі.
Кошторис:
- за рахунок коштів міжнародних програм, організацій та фондів;
- за рахунок закладів вищої освіти (як правило ЗВО, що приймають);
- за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб.
Чільне місце в міжнародній діяльності займає академічна мобільність. Університет має понад 30 чинних угод з іноземними партнерами. Проте з 2020 року внаслідок пандемії отримання індивідуальних грантів для студентів за програмами академічної мобільності знизилося.
На сьогодні перелік програм академічної мобільності, в яких бере участь університет, є таким:
- Erasmus+;
- Fulbright;
- Програми Польського національного Агентства академічних обмінів NAWA, проєкт КАТАМАРАН (Польща);
- Mevlana Exchange Programme (Туреччина);
- Senior Expert Services (Німеччина);
- «Сonnecting Eastern Europe initiative – Program for students» – аеропорт імені Фридерика Шопена (Польща);
- Mitacs Globalink Research Internship – Університет Далхаузі (Канада);
- Програма мобільності з Університетом Тойо (Японія);
- «Спеціальна льотна підготовка студентів-пілотів НАУ в Чехії» Компанія F AIR (Чехія);
- Міжінституційні проєкти.
Зокрема НАУ має 17 міжінституційних угод за програмою Erasmus+, 5 міжінституційних угод за програмою Mevlana Exchange Programme та одна програма за проєктом КАТАМАРАН.
Протягом 2023 навчального року в програмах академічної мобільності взяли участь 59 студентів університету: з них 56 бакалаврів та 3 магістри. Крім того, 42 науково-педагогічних працівника взяли участь в тій чи іншій програмі академічної мобільності.
Факультет економіки та бізнес-адміністрування відкритий до співпраці з науковими та академічними спільнотами з усього світу.