Кафедра економіки та бізнес-технологій активно співпрацює з багатьма іноземними закладами освіти. Укладено договори про наукове співробітництво, що сприяє обміну інформацією про освітні програми, дослідницьку діяльність та сфери потенційного взаємної наукової співпраці з такими іноземними ЗВО, як Батумський державний університет ім. Ш. Руставелі (Грузія), Університет Мілтона Фрідмана (Угорщина), Національний університет економ досліджень (м. Батумі, Грузія), Луцький національний технічний університет, Грузинський авіаційний університет (м. Тбілісі) тощо. Це дозволяє налагодити механізм організаційного забезпечення та критеріїв визнання результатів освітніх програм, академічної мобільності здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників.
Переважна більшість професорсько-викладацького складу кафедри економіки та бізнес-технологій отримали сертифікат знання англійської мови В2, що відповідає загальноприйнятому європейському стандарту (незалежний користувач з поглибленим рівнем знань) і дозволяє викладати авторські курси англійською мовою слухачам англомовних проєктів факультету економіки та бізнес-адміністрування. Професор кафедри Черкасов А.В. в рамках професійної підготовки здобувачів викладав свої курси польською мовою.
У 2017 році д.е.н., доцент Чумак О.В. пройшла курс розвитку компетентності на основі науково-практичних семінарів «Наративний аналіз» підготовлений експертами педагогічного факультету Університету ім. Т.Г. Масарика, м. Брно, Чеська республіка.
У квітні 2017року доцент кафедри Мирошниченко Г.Б. пройшла курс підвищення кваліфікації «Економіка і маркетинг» в Інституті розвитку міжнародного співробітництва, м. Познань, Польща (Fundacja Instytut Rozwoju Wspolpracy Miedzynarodowej (Poznan, Poland). В рамках стажування доцент Мирошниченко Г.Б. провела відкриту лекцію на тему "Management of business processes".
18-28 квітня 2017 року к.е.н., доцент Штик Ю.В. пройшла Міжнародне стажування за програмою «Process and technologies of economic education: innovative methods in establishment». Перша частина даного заходу відбулася у місті Відень в University of Vienna, де учасників стажування ознайомили з науковою та методичною роботою університету, провели екскурсію та круглий стіл з залученням віденських викладів для обміну досвідом. Друга основна частина тривала 7 днів і проходила у Schiller International University (м. Париж). Провідні фахівці та адміністрація університету Шиллера ділилися інформацією щодо розвитку динамічної інноваційної педагогіки у Франції та сучасними методами планування і контролю у ВНЗ.
8-9 лютого 2018 року д.е.н., доцент Чумак О.В. взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Accounting, Audit, Analysis: Science And Studies Retrospective And Perspective» на відзначення 100-річчя незалежності Литви під егідою Литовської асоціації освітян і дослідників бухгалтерського обліку. Актуальними питаннями стали оцінка еволюції регулювання обліку, підготовка висококваліфікованих фахівців відповідно до професійних стандартів, методологія звіту про сукупний дохід та його вплив на прибутковість. Оксана Володимирівна на пленарному засіданні виступила з доповіддю щодо оцінки ефективності внутрішнього фінансового контролю.
З 20 червня-11 липня 2018 р. викладачі кафедри економіки та бізнес технологій к.е.н., доцент Командровська В.Є., к.е.н., доцент Побережна З.М., к.е.н., доцент Школенко О.Б. проходили міжнародне стажування «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі» на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава, Польща. Мета стажування: підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.
У 2018-2019 рр. доцент кафедри Чернишов О.Ю. брав участь у Міжнародному інноваційному проєкті з формування культури лідерства у вітчизняній вищій освіті «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», який відбувався за підтримки Інституту вищої освіти НАПН України, Фундації лідерства для вищої освіти (Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії) та Британської Ради в Україні, в рамках якого розроблено стратегію ефективного застосування лідерського потенціалу «агентів змін» у системі вищої освіти через визнання статусу Університету та покращення індикаторів досягнень університету. В рамках участі у зазначеній програмі Чернишов О.Ю. пройшов стажування в Університеті Глазго, Шотландія (University of Glasgow, Glasgow, Scotland).
У 2019 році доцент кафедри Чернишов О.Ю. пройшов науково-педагогічне стажування Executive Program for Researcher, Educators, Civil Service and Local Government Officers «Innovations in Public Relation, Public Administration, Economic and Management: Strategies of the Sustainable Territorial Development» у Вищій школі економіки та гуманітаристики, м. Бельсько-Бяла, Польща (Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna, Bielsko-Biała, Poland).
В рамках академічної мобільності за програмою Erasmus+ під егідою партнерських відносин Національного авіаційного університету та програми «Партнерства українських та університетів з країн-членів Програми Erasmus+» у 2018 році із курсом лекцій завітав професор Верес Лайош (Dr. Veres Lajos, Regional Economics PhD, University of Dunaújváros).
У 2020 році делегація викладачів кафедри виступила співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні морські технології, проблеми матеріально-економічного розвитку та шляхи їх вирішення» у ЗВО партнері – Батумському навчальному університеті навігації з нагоди 20-річного ювілею.
З 2020 року здобувачі освіти долучені до участі у Ініціативі «Підприємницький університет», що реалізується мережею академічних стартап-інкубаторів «YEP» спільно з МОН, Мінцифрою, Дія.Бізнес, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Вона розвиває культуру підприємництва в університетах та підтримує молодіжне стартап-підприємництво.
З 2020 р. доцент кафедри Чернишов О.Ю. працює над розробкою бренду Донецької області в рамках соціального проекту «Brandville» студії дизайну «Logogo» та «Congress of Cultural Activists», який покликаний інструментами креативного бізнесу та фасилітації посилювати спроможність громад формувати позитивний імідж українських сіл, об’єднаних громад та містечок, розвивати інтерес до внутрішнього туризму та посилювати інвестиційну привабливість Донецької області.
У 2021 році завідувач кафедри Чумак О.В. пройшла стажування за напрямом: Modern Teaching Methods and Innovative Technologies in Higher Education: European Experience and Global Trend. VUZF University of Finance, Business and Entrepreneurship (Болгарія, м. Софія).
У липні 2022 року викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій професор О.М. Міночкіна, доцент О.Б. Школенко та доцент В.Є. Командровська, пройшли підвищення кваліфікації з інноваційного підприємництва й управління стартап проєктами. Даний проєкт проводився за підтримки YEP та Тартуського університету. До спільної програми StarterAcademia YEP (Україна) та University of Tartu (Естонія) було долучено 50 викладачів українських університетів зі спеціалізації підприємництва. Протягом трьох місяців учасники згруповані у команди розробляли власні стартапи, які фіналізували перед компетентним журі університету Тарту. Ментори з Естонії та України розбирали конкретні запити команд, ґартуючи новий досвід для учасників.
Найкращі вісім проєктів потрапили у червні до фіналу Demo Day викладацьких стартапів, а серед складу розробників таких проєктів були професор О.М. Міночкіна та доцент О.Б. Школенко.
За результатами участі в даному проєкті-конкурсі, викладачі набули нових компетентностей, практичних кейсів, інноваційних методик, які будуть використовувати при викладанні здобувачам освіти дисципліни «Інноваційне підприємництво і управління стартап проєктами» й поширювати практику підприємницької культури серед молоді України.
У листопаді 2022 року команда здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Підприємництво та бізнес-технології» та ОП «Митна та біржова справа») взяла участь в конкурсі стартапів «UKRAINIAN START-UP TO EU». Організатором конкурсу виступила Холмська господарська палата ТзОВ (Chełmska Izba Gospodarcza Sp. z o.o. (м. Холм, Польща). Головною метою конкурсу була популяризація в Польщі та Україні ідеї підприємництва та бізнесу, креативного мислення, орієнтованого на створення й розвиток інноваційних технологій.
У 2022 році кафедра економіки та бізнес-технологій виступила організатором X Всесвітнього конгресу «Авіація у XXI столітті» – «Безпека в авіації та космічні технології», який відбувся 28-30 вересня 2022 року в Національному авіаційному університеті (м. Київ, Україна). Мета Конгресу – зібрати експертів у галузі авіації та промисловості, щоб поділитися ідеями щодо глобальних тенденцій у галузі безпеки авіації та космічних технологій, а також обговорити результати досліджень та найкращі практики в цих галузях.
У 2022 році після пандемії COVID-19 кафедрою відновлено проведення ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми економіки та бізнесу», в якій взяли участь понад 100 науковців, практиків, аспірантів і студентів, серед представників: Батумський державний університет імені Шота Руставелі (Грузія), Батумський учбовий університет навігації (Грузія), Університет Мілтона Фридмана (Угорщина), Державний біотехнологічний університет та ін.