16 жовтня 2018 р. відбулась VIII Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми економіки», яка присвячена 85-річчю Національного авіаційного університету.
Метою конференції став обмін результатами науково-дослідницької роботи з проблемних взаємообумовлених питань економіки та бізнесу, трансформаційних змін та адаптаційних процесів в суспільному та соціально-економічному середовищі.
Ініціаторами проведення конференції виступили кафедра економіки та бізнес-технологій, факультет економіки та бізнес-адміністрування. Але цей науковий захід став можливим завдяки злагодженій роботі всіх співорганізаторів. Ми пишаємося, що цього року розширилося коло вітчизняних та міжнародних партнерів-співорганізаторів конференції.
Спільна праця наукового та організаційного комітетів конференції дозволила зібрати коло високопрофесійних освітян, вчених, урядовців, практиків, представників громадських організацій, молодих вчених та студентів для обміну науково-дослідницькими результатами з проблемних питань розвитку економіки та бізнесу. Загалом до участі у конференції подано 124 заявки.
Відкриття конференції та вітальне слово від проректора з наукової роботи НАУ Харченка Володимира Петровича, д.т.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України і галузі науки і техніки запевнило вчених-економістів у поточній результативності та перспективній затребуваності наукового потенціалу у закладі вищої освіти.
Науковий та практичний рівень конференції першопочатково забезпечили виступаючі на пленарному засіданні:
- Горбунов Олександр Володимирович, народний депутат Верховної Ради України, Голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (м. Київ, Україна)
Ефективність контролю як функції бюджетного менеджменту
- Забловський Андрій Володимирович, керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України (м. Київ, Україна)
Майбутнє малого та середнього бізнесу: виклики та можливості
- Гончарова Юлія Юріївна, заступник Генерального директора Федерації роботодавців України (м. Київ, Україна)
Реалізація Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом: проблеми та очікування
- Гечбаиа Бадри, доктор экономики, ассоциированный профессор, директор, Национальний институт экономических исследований (г. Батуми, Грузия); Хараишвили Этер, д.э.н., профессор, руководитель кафедры микроэкономики, Тбилисский государственный университет им. И.Джавахишвили (г. Тбилиси, Грузия)
Стратегия повышения конкурентоспособности агропродовольственного сектора Грузии и договор с Европейским Союзом
- Дергачова Вікторія Вікторівна, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (м. Київ, Україна)
Напрями стратегічного розвитку України в контексті Форсайту
- Шаульська Лариса Володимирівна, д.е.н., професор, декан економічного факультету, Донецький національний університет ім. Василя Стуса (м. Вінниця, Україна)
Економічні засади модернізації системи університетського менеджменту
- Дороніна Ольга Анатоліївна, д.е.н., професор, заступник декана з наукової роботи економічного факультету, Донецький національний університет ім. Василя Стуса (м.Вінниця, Україна)
Кадрова стратегія як передумова розвитку людських ресурсів сучасного університету
- Tsiklashvili Natela, Doctor of Economics, Professor, Vice-Rector for Scientific Affairs, Batumi Shota Rustaveli State University (Batumi, Georgia)
State Investment Activities and its Protection Measures in Georgia
- Deniss Djakons, Doctor of Economics, Professor, Rector of the ISMA University (Riga, Latvia)
GlobalInnovationSpaceFormаtion
- Ткачук Ольга Володимирівна, к.е.н., доцент, перший заступник декана факультету економіки та менеджменту, Центральноукраїнський національний технічний університет (м. Кропивницький, Україна)
Потенціал інноваційного розвитку у регіональному вимірі
Спогади про історичні факти функціонування НАУ, інтелектуальна та дружня атмосфера на заході, високий професіоналізм учасників створили незабутню атмосферу на науковому зібранні. І після завершення роботи конференції до оргкомітету продовжували надходити привітання колективу економістів університету з ювілеєм, багато позитивних відгуків від учасників та пропозиції від майбутніх партнерів. Дякуємо всім за привітання, зацікавлені у продовженні співпраці в різних проектах, сподіваємось на її синергетичну результативність. Ми відкриті до професійних комунікацій, які взаємозбагачують та створюють належне науково-освітнє середовище для розвитку майбутнього країни, суспільства, економіки, людини.
До нових зустрічей!
З повагою,
завідувач кафедри економіки та бізнес-технологій
Ушенко Н.В., д.е.н., професор