04.03.2024 на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування відбулося розширене засідання із залученням стейкхолдерів.

4 березня 2024, 12:12 pm Автор

04.03.2024 на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування відбулося розширене засідання із залученням стейкхолдерів:

- завідувача кафедри економіки повітряного  транспорту, д.е.н., професора Ареф’євої Олени;

- здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) ступеня:

2 курсу - Курганського Антона, Стременовського Богдана, Сокольницького Юрія, Тренкіна Євгена, Куцева Олександра;

1 курсу – Дубчака Михайла; Керпатенко Юлії, Орлова Максима, Шнипка Олега.

Обговорювалося питання Порядку денного: «Про схвалення третьої редакції освітньо-наукової програми «Фінанси, банківська справа та страхування» за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» третього (освітньо-наукового рівня) доктора філософії та рекомендацію її  до затвердження Вченій раді ФЕБА».

Протягом 29.01.2024 - 29.02.2024 тривало публічне обговорення проєкту третьої редакції ОНП «Фінанси, банківська справа та страхування».  Загальний обсяг освітньої складової ОНП становить 54 кредитів ЄКТС, у т.ч. на обов’язкові компоненти приходиться 39 кредитів ЄКТС, на вибіркові компоненти  -15 кредитів ЄКТС.

Освітні компоненти представлені п’ятьма циклами:

- у першому циклі дисциплін з оволодіння загальнонауковими (філософськими) компетентностями передбачений освітній компонент «Філософія науки»;

- другий циклі дисциплін із набуття універсальних навичок   дослідника та викладача містить такі освітні документи - «Правове забезпечення наукових досліджень», «Економічне  забезпечення наукових досліджень», «Інформаційне   забезпечення наукових досліджень», «Андрагогіка та інноваційні освітні технології вищої освіти»;

- у третьому циклі дисциплін із оволодіння глибинними знаннями зі     спеціальності передбачено такі освітні компоненти: «Планування та презентація наукових та освітніх проектів  у сфері авіаційної галузі», «Фінансово-банківські послуги аеропортів у системі інновацій  цифрової економіки», «Фондовий ринок та інвестування авіаційної галузі», «Моделювання фінансових рішень авіаційних перевезень в умовах євроінтеграції», «Модернізація системи фінансово-кредитних відносин при взаємодії сторін авіаційного страхування»;

- четвертий цикл дисциплін зі здобуття мовних    компетентностей містить два освітні компоненти «Англійська мова наукового спрямування», «Академічне письмо англійською мовою (English academic  writing)»;

- у рамках циклу практичної підготовки здобувачі третього (освітньо-наукового рівня) мають пройти фахову науково-педагогічну практику і підготувати дисертаційну роботу доктора філософії.

На проєкт третьої редакції освітньо-наукової програми «Фінанси, банківська справа та страхування», оприлюдненої у розділі  «Проєкти освітніх програм 2024» офіційного сайту НАУ,  надійшли такі відгуки і рецензії:

- керівника з мікро-, малого та середнього бізнесу  Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» Олексія БОРДЕНЮКА;

- завідувача кафедри публічних фінансів Державного податкового університету (м. Ірпінь), доктора економічних наук, професора Надії Давиденко;

- завідувача кафедри обліку, аналізу і аудиту Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця),  доктора економічних наук, професора Євгена  ІонінА;

- доктора економічних наук, доцента, професора кафедри фінансів Національного університету біоресурсів  та природокористування (м. Київ) Олена Лемішко;

- директора Департаменту внутрішнього аудиту АТ «ПУМБ» Ганни МЕХ;

- Голови Правління ПАТ «Страхова компанія «УСГ» Павла Нельги;

- директора ТОВ «Кремінь-Брок» Олександра СОЛОВ’Я;

- головного спеціаліста відділу судової влади департаменту контролю органів судової влади та правоохоронної діяльності Рахункової палати України, кандидата економічних наук  Володимира ШевченкА.

За результатами перегляду ОНП «Фінанси, банківська справа та страхування» розроблено два проєкти навчальних планів підготовки  докторів філософії № НДФ - 6 - 072 / 24 (денна і вечірня; заочна) і три проєкти робочих навчальних планів підготовки  докторів філософії № РДФ - 6 - 072 / 23 (денна, вечірня; заочна).

Враховуючи актуальність, збалансованість, відповідність профілю НАУ, учасники розширеного засідання кафедри фінансів, обліку та оподаткування  (протокол №3 від 04.03.2024) схвалили третю редакцію освітньо-наукової програми «Фінанси, банківська справа та страхування» за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» третього (освітньо-наукового рівня) доктора філософії та рекомендували її до затвердження Вченій раді ФЕБА.

Запрошуємо абітурієнтів вступати на освітньо-наукову програму кафедри фінансів, обліку та оподаткування ФЕБА НАУ!