Студенти молодших курсів зустрілись з психологом. Тема зустрічі «Конфлікт чи булінг»

12 жовтня 2023, 5:39 am Автор

12 жовтня на кафедрі бізнес-аналітики та цифрової економіки відбулась зустріч з психологом Оленою ШУЛЯК. Було розглянуто питання булінгу,

Проблема булінгу є серйозною загрозою для студентів у стінах навчального закладу. Булінг може призвести до стресу, тривожності, депресії та інших психологічних проблем у студентів, низької самооцінки та відчуття невартості, соціальної ізоляції та фізичних травм. Булінг може залишити довготривалі наслідки в житті студента, включаючи вплив на стосунки, розвиток кар'єри та загальний психологічний стан.

Вчасне виявлення булінгу дозволяє зберегти не лише психологічне здоровя здобувачів освіти, а й попередити погіршення академічної успішності через втрату концентрації та інтересу до навчання.

Олена ШУЛЯК надала декілько порад щодо запобігання булінгу:

1. Створення свідомої атмосфери поваги: викладачі повинні активно пропагувати повагу до всіх учасників навчального процесу. Кожен студент має право на безпечне та підтримуюче навчання.
  2. Створення можливостей для відкритого спілкування - можливість висловлювати свої думки та відчуття стосовно булінгу без страху перед образами чи репресіями. Це може включати в себе регулярні групові дискусії та робочі мітинги.
  3. Реагування на ситуації булінгу: навчально-педагогічний персонал, куратори повинні бути готовим реагувати на випадки булінгу. Важливо встановити процедури та механізми, які дозволяють студентам повідомляти про випадки булінгу і вживати відповідних заходів.
  4. Формування позитивного прикладу: викладачі повинні бути позитивними прикладами для студентів щодо взаємовідносин та поведінки, виявляти повагу, толерантність та взаємоповагу, це стимулює студентів робити те ж саме.
  5. Розвиток навичок соціальної та емоційної компетентності - стимулювати розвиток навичок спілкування, вирішення конфліктів і емоційної інтелігентності серед студентів. Це допомогає ефективніше взаємодіяти і вирішувати конфлікти поза агресією.
  6. Встановлення нульової терпимості до булінгу - необхідно встановити чіткі правила та наслідки для булінгу, і стежити за їхнім виконанням.

Запобігання булінгу - це процес, який вимагає спільних зусиль викладачів, адміністрації та студентів. Важливо створити навколишню середу, де повага та підтримка є нормою, а булінг не терпиться.

Нагадуємо – у нас працює кабінет психологічної підтримки.

Якщо ви потребуєте психологічної допомоги, звертайтесь у будь-який час: Психолог Олена ШУЛЯК

Тел. 0937850203 (telegram,viber)

Ауд. 1.360