Гостьова лекція «Circular economy - a new (or simply refreshed) response to the challenges of the modern world» почесного професора Академії прикладних наук (м. Познань, Польща)

29 квітня 2024, 7:35 am Автор 
Прочитано 177 разів

В рамках міжнародної співпраці кафедри економіки та бізнес- технологій з закордонними закладами вищої освіти та науковими установами 29 квітня відбулась гостьова лекція «Circular economy - a new (or simply refreshed) response to the challenges of the modern world».

Відкрила захід завідувач кафедри професор Оксана Чумак, відмітивши важливість сьогоднішньої українсько-польської співпраці у всіх галузях. Адже сьогодні важливе місце посідають процеси трансформації, які спрямовані на вирішення актуальної як для більшості країн світу, так і для України, проблеми забезпечення сталого економічного розвитку, підвищення добробуту населення без зростання кількості залучених для цього ресурсів, в першу чергу енергетичних, та суттєвого зменшення екологічного навантаження на довкілля.

Доповідачем виступила почесний професор Академії прикладних наук (м. Познань, Польща) Олександри Махнік.

«Зі зростанням масштабу людського впливу на навколишнє середовище і одночасно зі збільшенням усвідомлення цього впливу та його наслідків для благополуччя людей і якості життя, зростає і потреба у більш ефективній відповіді та протидії цим змінам. Справедливі перехідні рамки для циркулярної економіки можуть визначити можливості, що зменшують споживання ресурсів та утворення відходів, стимулюють інновації продуктів та позитивно сприяють сталому розвитку людини. Важливо, що перехід до ресурсоефективної та циркулярної економічної моделі також забезпечує соціальні цілі. Концепція циркулярної економіки стає центральним компонентом місцевої та регіональної економік, які мають відповідний масштаб для закриття циклів ресурсів, створюючи стійку циркулярну екосистему та розробку схем участі на базі громади. Такі реалії диктують нові вимоги до підвищення фахової спроможності здобувача освіти на ринку праці» - зазначила пані Олександра.

Дискусія зосередилась на моделі глобальної інклюзивної циркулярної економіки, а саме: системних її характеристиках  та принципах циркулярної самоорганізації та обмеженістю інституціонального, інформаційного і фінансового забезпечення реалізації пілотних циркулярних бізнес-проектів і програм. 

Висловлюємо слова вдячності пані Колісніченко Пауліні - проректору з міжнародного співробітництва Академії прикладних наук за організацію цієї зустрічі.

Дякуємо нашим колегам за сподіваємось на плідну співпрацю. Прямуємо разом до Перемоги!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається