Гостьова лекція від митного брокера ТОВ «Укртрансагент» Даніїла Шаги на тему «Розмитнення автотранспортних засобів некомерційного призначення».

26 червня 2022, 11:26 pm Автор
Прочитано 108 разів Останнє редагування Неділя, 29 січня 2023 23:34

Кафедрою економіки та бізнес-технологій Національного авіаційного університету, спільно з Асоціацією митних брокерів України 29.06.22 р. було організовано проведення лекції митним брокером ТОВ «Укртрансагент» Даніїла Шаги на тему: «Розмитнення автотранспортних засобів некомерційного призначення».

До лекції долучились здобувачі вищої освіти та викладачі ФЕБА, які брали активну участь в обговоренні актуальних питань щодо митних процедур, митного оформлення, законодавчих норм та нового проєкту Закону щодо регламентації піднятих до розгляду питань. Як засвідчила практика трьох місяців застосування пільгового режиму розмитнення автомобільного транспорту для фізичних осіб, такі правові норми дозволили особам постраждалим внаслідок воєнних дій поновити майно та забезпечити волонтерські організації не дорогими автомобілями, яких було увезено до 1 мільйона. Ускладнювалась така процедура тим, що кожна особа користувалась послугами митного брокера, через що збільшувалась тривалість оформлення і навантаження на брокерів.

Учасники лекції обговорили переваги і недоліки даного пільгового режиму та тих норм, які закладено у новий законопроєкт щодо умов ввезення вживаних автомобілів з 01.07.22 р., які хоча і передбачають сплату митних платежів, проте у не повному обсязі. Приємно відзначити те, що ініціювали цю лекцію саме здобувачі, які навчаються за ОП «Митна та біржова справа».

Такі ініціативи ми підтримуємо і будемо надалі долучати фахівців у сфері митної справи до освітнього процесу на кафедрі! Дякуємо лекторові, голові АМБУ, усім присутнім за цікаву дискусію!