Випускники кафедри економіки повітряного трансопрту

Катерина Бондар,

компанія «British American Tobacco»,

менеджер з трансфертного ціноутворення та оподаткування

Олександр Дегтяр, помічник-консультант народного депутата 8 скликання; член Наглядової ради Міжнародного корпоративного інвестиційного фонду «АРІВО ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ», Член національної збірної України з веслування, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий чемпіон світу та Європи

Іван КАРПЕНКО, випускник ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2021 рік. Заступник начальника відділу "Європромбанк"

Юлія МАЦАЄНКО, випускниця ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2021 рік. Бухгалтер ТОВ «Анте Консалтинг Груп»

Вікторія КРИВЕНКО, випускниця ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2021 рік. Інженер з транспорту у відділі первинної логістики "PepsiCo"

Христина ДМИТРИК, випускниця ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2022 рік. Фінансовий аналітик ТОВ "Лазерхауз"

Сергій ЦИГАНІЙ, випускник ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2022 рік. Менеджер ЗЕД у логістично-експедиторській компанії «ФТП»

Леся КОРЖ, випускниця ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2022 рік.Менеджер з маркетингу
ТОВ ALFA Medical & SPA Development

Дар'я ТЕСЛИК, випускниця ОПП "Економіка підприємства" другого (магістерського)

рівня вищої освіти, 2022 рік. Керівник відділення Нової пошти (м. Вишгород)

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ

Початком створення кафедри необхідно вважати 1958 рік, коли в складі кафедри технічної експлуатації літальних апаратів (керівник-доцент Сухарников) утворилась група під керівництвом доцента Олександра Григоровича Матвієнко, єдиного на той час в інституті кандидата економічних наук, ветерана повітряного флоту. Ця група здійснювала викладання всіх дисциплін організаційно-економічного циклу по експлуатації авіаційних підприємств. В цю групу входили: Н.Є. Нерсесова , А.І. Замедянська А.І, В.А Кулик та деякі спеціалісти-практики з підприємств Аерофлоту. В цей же період на кафедрі почали працювати Г.Б.Матвеєнко та А.М.Андрійчук.

Економічна група, про яку мова йшла вище, була передана на кафедру марксизму-ленінізму і працювала під керівництвом професора Корнієнко. В 1963 році кафедра марксизму-ленінізму була розділена на дві – марксизму-ленінізму та політичної економії і економіки цивільної авіації.

З 15 жовтня 1965 р. кафедра політичної економії і економіки цивільної авіації була поділена на кафедру політичної економії і кафедру економіки, організації і планування підприємств цивільної авіації.

Надалі, разом зі становленням інженерно-економічного факультету на базі кафедри економіки цивільної авіації утворилась кафедра матеріально-технічного постачання в цивільній авіації.

Кафедра економіки з самого початку свого існування вела економічні курси на всіх технічних факультетах, а з 1972 року після утворення економічного факультету (надалі факультет економіки і управління) і на цьому факультеті.

Основним напрямком наукової діяльності було удосконалення планування в цивільній авіації розробка методичних положень по калькулюванню собівартості продукції на авіаційному транспорті, розробка узагальнюючого показника економічної ефективності виробництва.

В 2001 р. кафедра економіки цивільної авіації стає кафедрою економіки, а з 1 лютого 2018 р. кафедру економіки реорганізовано шляхом поділу та створення на її базі кафедри економіки повітряного транспорту та кафедри економіки та бізнес-технологій.

Основні етапи життя кафедри:

створення економічної групи - 1958 рік;

початок створення кафедри економіки - 1963 рік;

створення кафедри політичної економії та економіки цивільної авіації на базі кафедри марксизму-ленінізму - 1965 рік;

організація кафедри економіки цивільної авіації - 1972 рік;

в 2001 р. кафедра економіки цивільної авіації стає кафедрою економіки;

в 2018 р. кафедру економіки реорганізовано шляхом поділу та створення на її базі кафедри економіки повітряного транспорту та кафедри економіки та бізнес-технологій.

Завідуючі кафедрою економіки:

1965-1971 рр. - Обозний Олександр Григорович

1971-1983 рр. - Діброва Георгій Савович

1983-1988 рр. - Коба В'ячеслав Григорович

1988-2000 рр. - Кулаєв Юрій Федорович

2000-2011 рр. - Щелкунов Володимир Ігорович

2011-2015 рр. - Сич Євген Миколайович

2015-2018 рр. - Сунцова Олеся Олександрівна

З 1 лютого 2018 р. - завідувач кафедри економіки повітряного транспорту Ареф’єва Олена Володимирівна