Новини НН ІЕМ НАУ

Новини НН ІЕМ НАУ (147)

16 жовтня 2019 року викладачі Факультету економіки та бізнес - адміністрування прийняли участь у Ярмарку професій, який проводив Центр зайнятості у м. Біла Церква. Відвідувачі отримали інформацію щодо спеціальностей, за якими можна навчатись. Зустріч пройшла у теплій, невимушеній атмосфері.

17 жовтня на кафедрою економіки повітряного транспорту факультету економіки та бізнес-адміністрування було проведено науково-практичний семінар "Проблеми розвитку міжнародного авіаційного простору".

Зі вступним словом виступили заступник декана ФЕБА О.Коваленко, завідувач кафедри економіки повітряного транспорту НАУ О.Ареф'єва.

Були оговорені питання підвищення конкурентоспроможності авіапідприємств в умовах стратегічного розвитку, напрямки формування авторизованих систем обробки економічних даних на авіапідприємствах, сучасні форми реалізації економічних досліджень в умовах інформаційно-цифрового простору, формування людського капіталу підприємства в економіці знань: особливості авіаційного сектору та багато інших.

16 жовтня 2019 року проведено IХ Міжнародну науково-практичну конференцію „Сучасні проблеми економіки”, яка ініційована колективом кафедри економіки та бізнес-технологій факультету економіки та бізнес-адміністрування Національного авіаційного університету. Партнерами проведення конференції виступили:

 • Центральноукраїнський національний технічний університет (м. Кропивницький, Україна),
 • Американський університет культури та освіти (м. Бейрут, Ліван),
 • Батумський державний університет імені Шота Руставелі (м. Батумі, Грузія),
 • Батумський учбовий університет навігації (м. Батумі, Грузія),
 • Грузинський авіаційний університет (м. Тбілісі, Грузія),
 • Національний інститут економічних досліджень (м. Батумі, Грузія).

Взаємообумовленість розвитку економіки та бізнесу дозволяє нам в рамках проведення визначеної тематики конференції обмінятися результатами наукового пошуку щодо ідентифікації трансформаційних змін та на цій основі напрацювання адаптаційних рішень в соціально-економічному середовищі для країн глобалізованого світу, бізнес-структур.

В рамках роботи конференції вдалося зібрати коло високопрофесійних освітян, вчених, урядовців, практиків, представників громадських організацій, здобувачів освіти та практиків, які об’єднатися у напрацюванні векторів розвитку бізнесу в нашій країні, можливих альтернатив подолання проблем, що стримують розвиток малого та середнього підприємництва, передбаченні впливу очікуваних змін у державному регулюванні на бізнес-середовище.

Важливим результатом організатори вважають підтримку ґрунтовного наукового базису у підготовці фахівців для сфери підприємництва та переосмислення у спільній співпраці зі стейкхолдерами нових очікувань від кадрів у перспективному періоді. Задали професійний рівень науково-практичної дискусії вчені та практики, які виступили перед мотивованою профільною аудиторією, висвітливши різні аспекти результативності розвитку бізнесу в нашій країні та можливості розвитку підприємницького потенціалу професійно-орієнтованої молоді: Забловський Андрій Володимирович, керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України; Землянська Наталія Геннадіївна, Голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців, Биковець Вячеслав Михайлович, Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Коваленко Юлія Михайлівна, доктор економічних наук, професор, Університет Державної фіскальної служби України, Проскуріна Марія Олегівна, доктор економічних наук, доцент, Київський університету культури та мистецтва.

 

 

Висловлюємо подяку всім причетним, хто виявив інтерес до міжнародного наукового заходу та приєднався до обговорення важливого та актуального питання.

15 жовтня першокурсники факультету економіки та бізнес-адміністрування гр.ЕМ-111 разом з наставником Н.Коваленко провели позапланову годину корпоративної культури під час якої наставник познайомив першачків з традиціями та історією Національного авіаційного, його культурою та перспективами розвитку. Під час зустрічі студенти мали змогу побачити територію НАУ, спорткомплекс та наші славетні літаки!

11 жовтня 2019 року в Національному авіаційному відбулася Настановна конференція учнів-членів МАН України в межах партнерських зв’язків із Малою академією наук України та її териториальними відділеннями із урахуванням наукових інтересів слухачів. В університет завітали понад 250 учнів Київщини.
Конференцію проведено на запит відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації, відділу освіту виконавчого комітету Канівської міської ради, закладів середньої освіти м. Києва і м. Фастова.
Відкрив пленарне засідання проректор А. Гудманян, який відзначив важливість залучення обдарованої учнівської молоді до написання науково-дослідницких робіт під керівництвом науковців університету. Він побажав школярам зробити правильний професійний вибір, здивувати світ власними новими досягненнями й відкриттями; віри у власні сили, наполегливості, реалізації планів і задумів, плідної роботи, творчої наснаги та вагомих здобутків у науці.
Директор ННІІОТ Наталія Муранова презентувала програму «Обдарована особистість», що передбачає інноваційний підхід до роботи з учнівською молоддю саме на базі НАУ із використанням його потужного наукового та кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, науково-дослідних лабораторій, обладнання, а також ресурсів Науково-технічної бібліотеки. Вона також акцентувала увагу присутніх та наукових керівників на реалізації наукових, освітніх та профорієнтаційних проектів НАУ.
Про складові написання науково-дослідницької роботи учнів-членів МАН України розповіла у доповіді Любов Терехова, методист Національного центру «Мала академія наук України», кандидат філософських наук.
У ході пленарного засідання від відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації виступила методист Валентина Краснікова, яка вручила Подяку НАУ за організацію та проведення Настановної конференції.
Програма конференції передбачала роботу 12-ти відділень: філософії, суспільствознавства та історії; наук про Землю; фізики та астрономії; технічних наук; математики; економіки; комп’ютерних наук; хімії та біології; екології та аграрних наук; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства, що відбувалися на базі ННІІОТ та факультетів ФЕБІТ, ФАЕТ, ФККПІ, ФЕБА.

На факультеті економіки та бізнес-адміністрування, кафедрою економіки та бізнес-технологій було проведено ділову гру "Я-підприємець". Доцент кафедри О.Школенко тепло поздоровила переможців.

Кмітливі юні манівці отримали необхідну інформацію та рекомендації науковців щодо написання та захисту науково-дослідницьких робіт; нові знання з різних галузей науки і техніки.
І нехай, саме такі Конференції стануть чудовою нагодою для юних науковців дізнатися щось нове, цікаве, неординарне; поділитися з іншими своїми ідеями, новаціями, відкриттями та знайти зацікавлених науковців, які допоможуть втілити їх у життя.

10 жовтня відбулись чергові збори трудового колективу факультету економіки та бізнес-адміністрування. Зі звітом про роботу факультету за 2018-2019 н.р. виступила декан факультету С.Петровська. На зустрічі був присутній ректор НАУ В.Ісаєнко.

Були обговорені напрямки розвитку та стратегічні цілі роботи факультету на наступний навчальний рік.

 

8.10. 2019 засідання Вченої ради

9 жовтня 2019, 7:11 am Автор
Опубліковано в Новини НН ІЕМ НАУ

8.10. 2019 засідання Вченої ради

 

8 жовтня 2019 року пройшло засідання Вченої ради

Факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА)

 

Питання, що були розглянуті:

 1. Про діяльність та перспективи розвитку ФЕБА.
 2. Про роботу комісії з якості ФЕБА.
 3. Про діяльність та перспективи розвитку кафедри економічної теорії.
 4. Про погодження Положення про кафедру обліку та аудиту.
 5. Про погодження Положення про кафедру економіки повітряного транспорту.
 6. Про рекомендацію до друку фахового збірника наукових праць «Проблеми системного підходу в економіці», випуск № 5 (73) за 2019 рік.
 7. Про необхідність проведення на ФЕБА щорічної Міжнародної науково-практичної конференції з можливими назвами: «Розвиток економіки та бізнес-адміністрування в умовах інтеграційних процесів в авіації», «Євроінтеграційна перспектива та інноваційний потенціал аерокосмічної галузі, «Інтеграційні процеси в авіації: нові концепції та сучасні рішення».

7.10.2019 початок реєстрації на додаткову сесію ЗНО

З 7.10.2019 по 15.10.2019 проводиться реєстрація абітурієнтів на додаткову сесію ЗНО (ЄВІ) щодо вступу на навчання для здобуття вищої освіти ОС "Магістр". Реєстрація проводиться з 8-00 до 17-00 в 8-301 та 2-203.

7 жовтня для студентів 1 курсу факультету економіки та бізнес-адміністрування спеціальності "Маркетинг",  Інститутом новітніх технологій та лідерства було проведено презентацію, в якій було детально висвітлено можливості студентів щодо академічної мобільності, розглянуті основні засади роботи студентських наукових гуртків – як однієї з форм наукової діяльності студентів, яка має бути спрямована на розширення студентського наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної діяльності у вільний від навчання час, а також висвітлені можливості застосування своїх здібностей для відкриття стартапів. 

4 жовтня 2019 пройшла лекція Грановського Олександра Сергійовича  інвестиційного радника компанії Фрідом Фінанс. Пан Грановський  є керуючим активами з 11 річним стажем, працює аналітиком фінансових ринків.

На лекції було обговорено низку питань: для чого потрібна така спеціальність, як біржова діяльність, де можна застосувати отримані знання, які перспективи використання отриманих знань, які перспективи в Україні для молодих фахівців, які перспективи в світі, які можливості відкривають даного роду знання.

Варто відзначити, що ця лекція є профільною безпосередньо для студентів спеціальності "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність".