Новини ФЕБА НАУ

Новини ФЕБА НАУ (299)

Квест для першокурсників ФЕБА

23 вересня 2020, 2:18 pm Автор
Опубліковано в Новини ФЕБА НАУ

22.09.2020 проходив квест для першокурсників ФЕБА.
Щороку наш факультет економіки та бізнес-адміністрування поповнюється «мінусами» – першокурсниками. І ми з радістю приймаємо їх у нашу сім’ю!

А для того щоб краще познайомити їх з факультетом та університетом в цілому, 22 вересня студентська рада університету та факультету, студентська рада гуртожитку №6, творче об’єднання студентів та аспірантів ФЕБА провели для них захоплюючий квест.

Скільки ж питань у наших першокурсників! Скільки проблем і задач!

Час трохи відпочити. Саме тому було організовано «Квест для першокурсників». Завдяки такому заходу новачкам випала нагода познайомитися ближче з факультетом і університетом, відволіктися від навчання та показати свої таланти!

Всі були заряджені енергією і позитивом!!!
Запустили цікаву інтерактивну зону.

І як завжди наші представники студентського самоврядування виявились найкращими! Розумні, веселі, прекрасні! ФЕБА пишається вами!

22-24 вересня в Національному авіаційному університеті проходить ІХ Всесвітній конгрес «Авіація у ХХІ столітті». Під головуванням декана факультету економіка та бізнес-адміністрування Світлани Петровської в он-лайні формі 23 вересня було проведено засідання симпозіуму "ECONOMICS AND BUSINESS ADMINISTRATION IN AVIATION", на якому обговорили щодо ефективності економічного розвитку авіаційної сфери в умовах сучасних викликів і загроз, перспективи і нові можливості для модернізації основних засад бізнес-адміністрування авіапідприємств. Доценти факультету Ольга Полоус та Ольга Вовк обговорили застосування інноваційних підходів до забезпечення перспектив економічної діяльності авіапідприємств в сферах HR-аналізу, запровадження інформаційних технологій, мінімізації економічних загроз.

6.07.2020 відбулась адміністративна нарада з обговорення питань вступної кампанії 2020. Нарада відбулась з використанням платформи Google meet. В нараді прийняли участь декан факультету економіки та бізнес-адміністрування С.Петровська, відповідальний секретар приймальної комісії ФЕБА Т.Хайдарова, завідувачі кафедр факультету, відповідальні за напрями роботи.

Були обговорені питання щодо технічного забезпечення роботи приймальної комісії, питання дистанційних подач заяв та інші поточні питання.

Випускники кафедри економіки та бізнес-технологій Факультету економіки та бізнес-адміністрування отримали вагомі результати на Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність» у 2020 році, що проходив на базі Одеського національного політехнічного університету.

Наукові напрацювання випускників  магістратури за освітньо-професійними програмами «Підприємницька діяльність в авіації» та «Підприємництво і бізнес-технології», стосувались  обґрунтування підприємницьких рішень в контексті перспектив розвитку авіаційних підприємств, підтверджених практичним впровадженням та публікацією наукових праць.

За результатами участі в конкурсі:

- дипломом ІІІ ступеня нагороджено Сергія Тхір – за дипломну роботу «Управління інноваційним розвитком авіаційного підприємства» (науковий керівник – доцент кафедри економіки та бізнес-технологій Вероніка Командровська);

- грамотою «За наявність змістовної дискусії» нагороджений Дмитро Тарасенко – за дипломну роботу «Стратегічне планування розвитку підприємницьких структур» (науковий керівник –  завідувач кафедри економіки та бізнес-технологій, професор Наталя Ушенко);

- грамотою «За висвітлення актуальних проблем галузі» нагороджено Валентина Мізика – за дипломну роботу «Управління кадровою безпекою авіапідприємства» (науковий керівник – доцент кафедри економіки та бізнес-технологій Наталя Кривицька).

Вітаємо студентів, наукових керівників та бажаємо випусковій кафедрі нових перемог! 

24.06.2020 відбувся день відкритих дверей факультету економіки та бізнес-адміністрування .

В зустрічі з майбутніми абітурієнтами приймали участь декан ФЕБА С.Петровська, відповідальний секретар приймальної комісії Т.Хайдарова, завідувачі кафедр, провідні викладачі, студентська рада факультету.

В привітальному слові декан факультету наголосила, що на сьогодні наш факультет є осередком бізнес-освіти в нашому університеті та запросила на навчання за багатьма спеціальностями та освітніми програмами.

Підкреслила, що на нашому факультеті можна навчатись на очній, заочній та   дистанційній формах та  здобути освітні ступені  бакалавра, магістра  та доктора філософії

Для абітурієнтів, які вільно володіють англійською мовою, існують англомовні групи.

На зустрічі було представлена інформація про студентське життя на факультеті,  дуже цікаве саме тому,  що окрім навчання студенти мають змогу займатися науковою, спортивною, творчою та міжнародною діяльністю.

Всі присутні запросили майбутніх абітурієнтів стати частиною життя ФЕБА!

24 червня 2020 року о 13.30 

відбулось засідання Вченої ради Факультету економіки та бізнес-адміністрування.

 

Порядок денний:

  1. Про підсумки роботи екзаменаційних комісій з проведення атестації здобувачів вищої освіти. (Доп.: завідувачі кафедр)
  2. Про підсумки зимової сесії. (Доп.: завідувачі кафедр)

9 червня 2020 року відбувся науковий семінар викладачів та студентів на тему: «Дихотомія світового суспільства: Схід – Захід, Північ – Південь». Захід організувала кафедра міжнародної економіки Факультету економіки та бізнес-адміністрування. Модератор – доктор філософських наук Ороховська Л.А.

У ході роботи семінару було обговорено особливості становлення соціокультурних систем та цінностей цивілізацій Сходу та Заходу, та розкол світового суспільства на Північ – Південь.  Вектор «Північ – Південь» є уособленням логіки розвитку, де за основу береться розвиток освіти, науки та інтелектуальноємних технологій і який представляє поділ світу по соціальній і «економцентричній» вертикалі.

Учасники семінару виразили занепокоєння ситуацією, зумовленою тим, що нерівність у рівні розвитку «Глобальної Півночі» і «Глобального Півдня» призводить до того, що основним напрямком трудової міграції в світі є міграція з Півдня на Північ, а також тим, що поділ світу на «золотий мільярд» та решту населення веде до зростання антиамериканізму, ненависті до західної цивілізації, спричиняє популярність ісламського фундаменталізму, веде до поширення тероризму.

 

 

 

11 червня на кафедрі економіки повітряного транспорту факультету економіки та бізнес-адміністрування відбувся практичний семінар "Видатні українці-економісти", на якому старший викладач кафедри Дуксенко Оксана Петрівна та студенти ЕП-312 дослідили роль українських науковців в розвитку світової економічної думки.

05.06.2020 р. на кафедрі економіки повітряного транспорту ФЕБА був проведений Науково-практичний семінар «Перспективи розвитку освітньої програми «Економіка підприємства» у якому взяли участь викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти.

Економіст підприємства – це професія, що постійно розвивається  і актуалізується в залежності від вимог підприємства. Особливе місце займає впровадження переваг цифрової економіки, транзитивної та постмодернізаційної економіки основних галузей економіки, в тому числі у авіаційній сфері. Ці тенденції відображаються у сутності отриманих сучасних знань та практичних навичок з організації і ведення бізнесу, управління його виробничою, комерційною, збутовою, фінансовою, інвестиційною діяльністю; управління ефективністю діяльності компанії; стратегічного планування і прогнозування через моделювання бізнес-процесів; оцінювання вартості потенціалу і розвитку підприємства; бізнес-планування і контролінгу діяльності компанії; управління конкурентоспроможністю, активами, витратами підприємства; комерціалізації інновацій та трансферу технологій на підприємстві; створення StartUp проектів та започаткування бізнесу.

Отримані знання і компетенції дозволять випускникам освітньої програми «Економіка підприємства» знайти місця роботи у структурах підприємств, пов’язаних з виробничою, фінансовою, інноваційною, інвестиційною, збутовою діяльністю, державних організаціях, авіапідприємствах, науково-дослідних організаціях, вищих навчальних закладах.

Доценти кафедри економічної кібернетики факультету економіки та бізнес-адміністрування, О. Густера та Д. Квашук прийняли участь у преакселераційній он-лайн програмі для стартапів Yangel Big Bang, що створено на базі Державного космічного агентства України, запропонувавши до участі в проекті, розроблений на базі кафедральної лабораторії «Моделювання соціоекологоекономічних систем», Інтернет -реєстратор температури.
Продукт створений для категорії підприємств, де є необхідність автоматизованого контролю ряду фізичних показників, а також для сільськогосподарських потреб, для побутового користування та в системах «Розумний дім».
Призначений для довготривалого вимірювання та реєстрації температурних зазначень.
Принцип дії: Зчитує інформацію з датчиків температури, відправляє їх до розробленого web – додатку (http://dmitro.pythonanywhere.com/), з допомогою якого на спеціальному сервері реалізується візуалізація цих даних.
Програмне забезпечення дозволяє зберігати отримані дані, і, за потреби користувача, завантажувати на смартфон, або комп’ютер у форматі ms excel.
Основні складові даного виробу - це недорогі компоненти та програмні бібліотеки з відкритим кодом, що робить його собівартість мінімальною для виробника, а відповідно, сам пристрій – конкурентоздатним серед подібних рішень.