Відбувся науковий семінар викладачів та студентів на тему: «Дихотомія світового суспільства: Схід – Захід, Північ – Південь»

19 червня 2020, 1:30 pm Автор

9 червня 2020 року відбувся науковий семінар викладачів та студентів на тему: «Дихотомія світового суспільства: Схід – Захід, Північ – Південь». Захід організувала кафедра міжнародної економіки Факультету економіки та бізнес-адміністрування. Модератор – доктор філософських наук Ороховська Л.А.

У ході роботи семінару було обговорено особливості становлення соціокультурних систем та цінностей цивілізацій Сходу та Заходу, та розкол світового суспільства на Північ – Південь.  Вектор «Північ – Південь» є уособленням логіки розвитку, де за основу береться розвиток освіти, науки та інтелектуальноємних технологій і який представляє поділ світу по соціальній і «економцентричній» вертикалі.

Учасники семінару виразили занепокоєння ситуацією, зумовленою тим, що нерівність у рівні розвитку «Глобальної Півночі» і «Глобального Півдня» призводить до того, що основним напрямком трудової міграції в світі є міграція з Півдня на Північ, а також тим, що поділ світу на «золотий мільярд» та решту населення веде до зростання антиамериканізму, ненависті до західної цивілізації, спричиняє популярність ісламського фундаменталізму, веде до поширення тероризму.