Відбувся науковий семінар викладачів та студентів на тему: «Дихотомія світового суспільства: Схід – Захід, Північ – Південь»

19 червня 2020, 1:30 pm Автор 
Опубліковано в Новини ФЕБА НАУ
Прочитано 38 разів

9 червня 2020 року відбувся науковий семінар викладачів та студентів на тему: «Дихотомія світового суспільства: Схід – Захід, Північ – Південь». Захід організувала кафедра міжнародної економіки Факультету економіки та бізнес-адміністрування. Модератор – доктор філософських наук Ороховська Л.А.

У ході роботи семінару було обговорено особливості становлення соціокультурних систем та цінностей цивілізацій Сходу та Заходу, та розкол світового суспільства на Північ – Південь.  Вектор «Північ – Південь» є уособленням логіки розвитку, де за основу береться розвиток освіти, науки та інтелектуальноємних технологій і який представляє поділ світу по соціальній і «економцентричній» вертикалі.

Учасники семінару виразили занепокоєння ситуацією, зумовленою тим, що нерівність у рівні розвитку «Глобальної Півночі» і «Глобального Півдня» призводить до того, що основним напрямком трудової міграції в світі є міграція з Півдня на Північ, а також тим, що поділ світу на «золотий мільярд» та решту населення веде до зростання антиамериканізму, ненависті до західної цивілізації, спричиняє популярність ісламського фундаменталізму, веде до поширення тероризму.

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається