Науково-методичний семінар семінар на тему «Формування культури академічної доброчесності та якісне академічне письмо – запорука формування майбутніх фахівців»

12 вересня 2023, 11:38 am Автор

12.09.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбувся семінар на тему «Формування культури академічної доброчесності та якісне академічне письмо – запорука формування майбутніх фахівців»

В ході заходу професоркою кафедри Самірою Пілецької під час доповіді було закцентовано увагу на принципах дотримання академічної доброчесності, розглянуто поняття, види і типи плагіату, особливості виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності здобувачами вищої освіти, охарактеризовано основні видів академічних робіт, націлено увагу на правилах цитування і посилання на використані джерела, обговорено специфіку виконання наукових та академічних робіт і процедуру перевірки академічних текстів на плагіат, охарактеризовано специфіку роботи експертної ради на кафедрі. Також в ході зустрічі здобувачі вищої освіти були ознайомлені із відповідним розділом сайту НАУ, де висвітлені всі основні документи щодо забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності.

З урахуванням того, що умовами успішної освітньої і наукової діяльності в академічному середовищі є висока академічна культура, яка передбачає не тільки дотримання принципу академічної доброчесності, а також наявність умінь та навичок академічного письма, старшою викладачкою кафедри Наталією Сафонік було представлено доповідь щодо основ академічного письма. В ході доповіді було охарактеризовано основні риси академічного письма, вміння, які необхідні для успішного оволодіння навичками академічного письма, його ключові характеристики, наголошено увагу на необхідності правильного цитування та посилання на використані джерела.

Захід був динамічним, адже здобувачі вищої освіти активно дискутували та ділились власними думками в контексті обговорюваної тематики.