Кафедри ФЕБА вшанували пам’ять українського діяча Миколи Міхновського

15 травня 2023, 10:34 am Автор

Протягом травня 2023 року викладачі та здобувачі вищої освіти факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА) познайомились із життєвим шляхом Миколи Міхновського, його ідеями незалежності Української держави. З нагоди 150-річчя від дня народження українського діяча на годинах корпоративної культури були проведені тематичні зустрічі. Здобувачі вищої освіти ФЕБА у презентаційних матеріалах акцентували увагу на  тому, що Микола Міхновський виступав захисником у судових процесах над учасниками українських організацій та партій. Також правник переважно безкоштовно ставав на захист селян, учасників аграрних заворушень, за що одержав прізвисько «Адвокат голодранців». Одним із перших відстоював ідею формування власних збройних сил. На початку Української революції 1917–1921 років заснував та очолив Український військовий клуб імені Павла Полуботка, став одним із організаторів 1-го Українського полку імені Богдана Хмельницького. Заснував чимало українських часописів: «Самостійна Україна» (1905), «Хлібороб» (1905), «Запоріжжя» (1906), «Слобожанщина» (1906), «Сніп» (1912–1913).

4 травня на кафедрі економіки повітряного транспорту  ФЕБА старшою викладачкою кафедри Наталією Сафонік проведено тематичний захід присвячений 150-річчю від дня народження Миколи Міхновського. «Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна…». Ці слова були життєвим кредо Миколи Міхновського – громадського та політичного діяча, учасника боротьби за незалежність України в XX столітті, основоположника українського самостійницького руху й ідеолога української державної незалежності.

Старшим куратором кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ФЕБА було організовано дослідження щодо підготовки презентації, фото та  історичних довідок подій початку ХХ століття, ролі Миколи Міхновського у становленні політичного устрою та товариств української держави того часу. 8 травня було презентовано та обговорено результати.

А 10 травня 2023 року  викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри маркетингу ФЕБА обговорили досвід українського народу у боротьбі за незалежність, обравши гасло Миколи Міхновського «Нелюдське ставлення росіян освячує нашу до них ненависть». На годині корпоративної культури були презентовані історичні події із життя українського діяча, його роль у формуванні української ідентичності на початку ХХ століття.

Під час зустрічі 11 травня завідувачка кафедри фінансів, обліку та оподаткування ФЕБА Тетяна Косова зазначила, що нині як ніколи актуально звучать слова Миколи Міхновського, сказані ним ще на початку ХХ століття: «Доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець…доти усі покоління українців йтимуть на війну». Тож продовжуємо нашу боротьбу на своєму, освітньому фронті, вивчаючи маловідомі сторінки історії, відкриваючи для себе такі визначні історичні постаті, як Микола МІХНОВСЬКИЙ.

Слава героям України усіх часів !