Представники ФЕБА взяли участь у Форумі з питань законодавчого забезпечення навчання та освіти дорослих в Україні

17 квітня 2023, 8:50 am Автор
Прочитано 173 разів Останнє редагування Понеділок, 17 квітня 2023 09:06

Професор кафедри фінансів, обліку та оподаткування факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА) Надія Антипенко прийняла участь у Форум з питань законодавчого забезпечення навчання та освіти дорослих в Україні, що відбувся 06 квітня у місті Києві. Учасниками заходу стали понад 150 представників різних органів влади, неурядових організацій, бізнесів, наукових і освітніх установ з різних регіонів України.

Спікерами форуму серед інших були Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України; Юлія Гришина, Народна депутатка, Голова Підкомітету з питань вищої освіти Верховної Ради України; Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України; Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Учасники відзначали, що робота ключових стейкходерів над створенням законодавчого забезпечення навчання та освіти дорослих продовжувалася і її результатом стало внесення Кабінетом Міністрів України до парламенту проекту закону «Про освіту дорослих». Розроблений документ ґрунтується, зокрема, на результатах дослідження освіти дорослих в Україні, а також на останніх програмних документах Європейського Союзу, СОІМРІИТЕА, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У січні 2023 року законопроект було ухвалено Верховною Радою України у першому читанні (за основу). Відтак, до документу було подано понад тисячу правок народними депутатами України.

У виступах учасників Форуму була відчутна стурбовані відсутністю наразі жодного прогресу у питанні підготовки законопроекту до прийняття в цілому в Комітеті з питань науки, освіти та інновацій Верховної Ради України. Враховуючи, що Комітетом за цей тривалий час не було опрацьовано депутатські правки, не створено робочої групи для їх обговорення, цю роботу було ініційовано і проведено організаторами та учасниками Форуму.