З Міжнародним днем рідної мови – тематичний захід на ФЕБА.

21 лютого 2023, 11:26 am Автор
Прочитано 202 разів Останнє редагування Вівторок, 21 лютого 2023 11:32

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день відзначають починаючи з 2000 року. Кафедра економіки повітряного транспорту факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА) провела інформаційну зустріч, присвячену Міжнародному дню рідної мови. При проведенні заходу значну увагу було приділено історії започаткування Міжнародного дня рідної мови, значенню рідної мови – як духовного скарбу; було підкреслено, що мова – це ДНК для нації; наголошувалося на тому, що мова виконує соціальні функції тощо. Куратор академічної групи ЕП-212Б ФЕБА Марія Андрієнко звернула увагу на відомі крилаті слова, що характеризують рідну мову: Л.Костенко, В Сосюра, М.Рильського, П.Мирного, Т.Шевченка та інших відомих українців.

Варто нагадати, що згідно Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, діалекти ромської мови, кримська, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

Починаючи з 24 лютого 2022 року для всіх українців почався новий відлік. І цей рік увійде в історію не лише української держави, а і світову. Цей рік став символом України, нашої культури – пісня «Червона калина» прозвучала у різних куточках планети та різними мовами, наш синьо-жовтий стяг майорить по всьому світу, а наше «Слава Україні!» лунає з уст громадян зарубіжних країн.

В єдності наша сила ! Слава Україні ! Героям Слава !