Гостьова лекція випускниці Іванової Анни Миколаївни

10 травня 2023, 8:16 am Автор

10.05.2023 р. на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування була проведена гостьова лекція нашої випускниці 2018 року спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОПП «Облік і аудит» освітнього ступеня «Магістр» Іванової Анни Миколаївна. Отримані під час навчання на кафедрі освітні компетенції, знання англійської мови, власні прагнення та практичний досвід дозволили їй зробити успішну кар’єру в аутсорсинговій компанії «Інфопульс». Сферою професійних інтересів Анни Миколаївни протягом п’ятирічного періоду було надання бухгалтерських послуг фізичним особам – підприємцям (ФОП), облікова підтримка зовнішньоекономічної діяльності, фінансовий контролінг і моніторинг тощо.

Гостьову лекцію на тему «Основні види управлінських інформаційних систем компанії: їх практична цінність» було проведено для здобувачів спеціальності 071 «Облік та оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр». Івановою А.М. було продемонстровано використання інформаційних систем для ведення управлінського та податкового обліку, а також інші допоміжні системи роботи бухгалтера.

Цінність лекції полягала в розкритті використання альтернативних інформаційних систем для ведення бухгалтерського обліку. Лектором було зазначено, що майже всі українські підприємства після повномасштабного вторгнення росії в Україну перенаправляють ведення обліку з програми «1С» до застосування інших бухгалтерських програм. Анна Миколаївна надала перелік TOP великих українських компаній, які успішно перейшли та продовжують використовувати для ведення обліку програму «SAP». Лектором було узагальнено принцип роботи в електронному кабінеті, продемонстровано всі переваги та недоліки даної інформаційної системи, акцентовано увагу на швидкість підтримки комунікації підприємства з Державною фіскальною службою України. Також, вона зазначила, що інформаційний ресурс «Дія» можна застосовувати у супроводі обліку ФОП, а саме: відкриття та припинення їх діяльності, внесення різних змін (коди КВЕД, місця проживання, ім’я  чи прізвища).

Анною Миколаївною було успішно надано оцінку управлінським інформаційним системам (CRM, PnL, ERP) та продемонстровано принцип їх роботи. Вона зазначила, що CRM дуже розповсюджена в Україні та застосовується на різних підприємствах у сфері торгівлі, а також у міжнародних компаніях. Для відображення фактичних показників діяльності на щомісячній основі лектор запропонував використання PnL, оскільки воно дозволить підвищити ефективність ведення управлінського обліку на підприємстві. Натомість, для проведення процесу бюджетування було  рекомендовано ERP через її можливість зібрати всю інформацію в одному місці та на строках її впровадження на підприємство (від 3 до 5 років).

Також Іванова Анна поділилась досвідом щодо здобуття hard skills (технічні та практичні навики) та soft skills (особисті навики). Вона надала практичні рекомендації щодо пошуку роботи випускникам закладів вищої освіти з указівкою назву сайтів, які можуть допомогти їм працевлаштуватись. На задане питання щодо мови інтерфейсу розглянутих на гостьовій лекції управлінських інформаційних систем, лектор зазначила, що вона переважно є англійською і рекомендувала здобувачам вищої освіти її активно вивчати для збільшення власної конкурентоспроможності на ринку праці.

Гостьова лекція Іванової Анни, як практикуючого бухгалтера-аналітика, пройшла на високому рівні, аудиторія була задоволена отриманою інформацією та ґрунтовними відповідями на питання. Колектив кафедри фінансів, обліку та оподаткування побажав своїй випускниці подальшого кар’єрного зростання, творчих успіхів, а також підвищення наукового рівня шляхом вступу до навчання на третій (освітньо-науковий рівень) доктора філософії (PhD) за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».