Науково-методичний семінар «Академічна доброчесність в університеті: проблеми здобувачів та викладачів»

19 жовтня 2023, 9:56 am Автор
Прочитано 106 разів Останнє редагування Вівторок, 24 жовтня 2023 10:06

19 жовтня на кафедрі економіки та бізнес-технологій відбувся науково-методичний семінар «Академічна доброчесність в університеті: проблеми здобувачів та викладачів».

Головною метою науково-методичного семінару було обговорення управлінських практик академічної доброчесності та забезпечення якості освіти серед здобувачів та НПП, пошук шляхів подолання викликів ЗВО щодо формування та дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому середовищі.

Спікером семінару виступила доцент кафедри Юлія Штик, яка звернула увагу на такі особливості забезпечення доброчесності в НАУ:

– розроблення та впровадження університетських політик академічної доброчесності: виклики та можливості;

– процес комунікації політик зі студентами та викладачами;

– необхідні ресурси для забезпечення академічної доброчесності;

– особливості освітнього процесу і академічна доброчесність;

– моніторинг за дотриманням академічної доброчесності;

– академічна доброчесність як іміджеве питання для університету;

– нормативно-правова база з академічної доброчесності, закони та підзаконні акти;

– практичне впровадження практик відповідальності за порушення академічної доброчесності;

– представлення та обговорення проєкту Закону «Про академічну доброчесність».

Доповідач ознайомила учасників семінару із перспективами оцінювання якості вищої освіти на факультеті економіки та бізнес-адміністрування НАУ, а ткож переліком програм для перевірки наукових текстів на плагіат. Особливу увагу у ході обговорення приділили сучасним підходам до формування освітніх програм в аспекті оцінювання якості вищої освіти.