ІV Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених

20 жовтня 2023, 9:44 am Автор

19 жовтня 2023 року  за ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України у дистанційному форматі відбувся ІV Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених.

Молоді вчені кафедри економіки та бізнес-технологій також долучились до заходу. У центрі уваги форуму цьогоріч була проблема впровадження та масштабування розробок молодих учених у взаємодії зі стейкхолдерами різних рівнів.

Долучилися до роботи Форуму т.в.о. гендиректора директорату науки та інновацій Григорій Мозолевич, заступник Міністра молоді та спорту України Владислав Яцук, голова підкомітету з питань науки та інновацій Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Валерій Колюх, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Юлія Овчинникова, перший заступник виконавчого директора з питань грантової підтримки Національного фонду досліджень Андрій Кузнецов. Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Olesia Vashchuk наголосила на важливості заходу в частині обміну напрацюваннями та продовження співпраці між учасниками.
Далі розпочала роботу міжнародна панель, в рамках якої представниками Eurodoc (Sebastian Dahle), Polish Academy of Sciences Representative Office in Kyiv (Mateusz Bialas), Elsevier (Rachel Herbert), Warsaw School of Economics (Iryna Degtyaryova), Scholar Support Office (Yevheniia Polishchuk), Technical University of Munchen (Liudmyla Lisova), було розкрито питання кооперації та підтримки наукової і науково-технічної діяльності молодих вчених в Україні.

Під час другої панельної дискусії представники інститутів громадянського суспільства та бізнесу окреслили можливості співпраці у науковій та освітній сфері, а молоді вчені – представники Рад молодих вчених регіонів розкрили виклики та можливості впровадження та масштабування розробок в Україні.

Проведення форуму сприяло активізації співпраці між молодими вченими, представниками інститутів громадянського суспільства, органами державної влади, встановленню зв’язків з основними зацікавленими сторонами та іноземними партнерами, а також обміну напрацюваннями у питаннях впровадження та промоції розробок молодих вчених, розвитку наукового потенціалу, зокрема із залученням міжнародної підтримки, популяризації наукової та науково-технічної діяльності молодих учених. За результатами Форуму схвалили резолюцію, яку буде спрямовано до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, закладів вищої освіти та наукових установ.

Запис Форуму доступний за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=panyW12Jf1s&t=6912s

Модераторами заходу були пані Анастасія Сімахова, пані Аліса Сухіх, пані Ірина Оплачко та пані Лариса Макарук.
Дякуємо спікерам та молодим ученим за участь у важливому для країни заході.