Відзначення 150-річчя від дня народження Миколи Міхновського - ідеолога української державності, романтика української ідеї. Відзначення дня пам’яті і примирення

8 травня 2023, 10:46 am Автор
Прочитано 199 разів Останнє редагування Середа, 27 вересня 2023 16:09

8 травня 2023 року на кафедрі бізнес-аналітики та цифрової економіки були проведені національно-патріотичні заходи присвячені відзначенню двох важливих історичних подій. Це відзначення 150-річчя від дня народження Миколи Міхновського - ідеолога української державності, романтика української ідеї.

Микола Міхновський належить до тієї когорти людей, які випереджали свій час. У той час, коли його сучасники несміливо подавали голос за автономію України, він переконливо відстоював ідею українського самостійництва і своєю безкомпромісною боротьбою, конкретними справами наближав перспективу незалежності нашої держави.
Микола Міхновський ще 18-річним юнаком заявляв: «Нашому поколінню належить створити українську національну ідеологію для боротьби за визволення нації і для створення своєї держави. Ми боремося за самостійну суверенну Україну, соборну, цілу і неподільну - від Сяну по Кубань, від Карпат по Кавказ, вільну між вільними, без пана й без хама". І це було його життєвим кредом. І у наш час, коли на карті світу є незалежна Україна, збулося те, про що мріяла ця видатна, неординарна історична особистість, справжній патріот своєї землі. Він мріяв про самостійну розвинену українську державу, а також намітив шлях, яким треба йти, щоб досягти цієї мети. Друга подія – відзначення Дня пам’яті і примирення. Здобувачі та викладачі вшанували подвиг всіх, хто боровся з нацизмом та мільйони безневинних жертв війни, яку розв’язали два тоталітарних режими-радянський і нацистський. Захід був присвячений усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов пекло Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, зник безвісти.
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Україна, на жаль, знову є епіцентром протистояння агресору. Україна ціною життя патріотів боронить не лише себе, а й увесь світ. Розв’язавши війну, рашисти бачили свій імперський проєкт як кінець «української історії». Але вони зіткнулися з безпрецедентною мужністю, самовідданістю й професіоналізмом наших героїв на полі бою, залізною витримкою, тотальним, всеохоплюючим спротивом усього Українського народу. Жодна армія світу не здолає націю, яка має невмирущу волю до життя, незламну силу духу й могутнє, відважне військо. Ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.

Інформаційні матеріали щодо цих двох подій розміщені в кафедральному кураторському гугл-класі і всі мають можливість ознайомитись з ними. Змістовні доповіді підготували здобувачі Алєксєєва Діана Андріївна, Книш Максим Сергійович, Молоток Єлизавета Ігорівна.